SākumsSportsNotikumiNovadnieks Ģirts Bricis Olimpiādē ...

Novadnieks Ģirts Bricis Olimpiādē iegūst augsto 4.vietu

Drukas versija

09/7/2012 13:39

No 6. līdz 8. jūlijam Liepājā risinās Latvijas III Olimpiāde, taču sporta veidos, kuriem nepieciešamas specifiskas sporta bāzes, sacensības notiek arī citās pilsētās. Olimpiādes jāšanas turnīrs sestdien, 7.jūlijā, tika aizvadīts Rīgā, sporta centrā Kleisti.

Iejādē olimpiādes čempions tika noskaidrots brīvas izvēles programmā pēc Lielās balvas vai Vidējās balvas I shēmas, augstāku rezultātu piešķirot dalībniekiem, kuri startēja Lielajā balvā. Par čempioni kļuva Airisa Penele ar zirgu Ravels no Mārupes novada.

Konkūrā cīņa par olimpiādes uzvaru notika, summējot divu maršrutu rezultātus ātruma maršrutā ar līdz 130 cm augstiem šķēršļiem un ar 140 cm augstiem šķēršļiem un pārlekšanu. Šoreiz kopvērtējumā par Latvijas III Olimpiādes čempioni konkūrā kļuva Linda Ansule ar ērzeli Lemons arī no Mārupes novada.

Mūsu novadnieks Ģirts Bricis Olimpiādes kopvērtējumā konkūrā izcīnīja 4.vietu, startējot ar maz pieredzējušo zirgu Amadeo. Tikai pirms nedēļas Ģ.Bricis Pasaules kausā Rīgā Latvijai izcīnīja vienīgo uzvaru, piedaloties ar „pamatsastāva” zirgiem, līdz ar to, Olimpiādes sacensībās sportistam bija jāpiedalās ar zirgu, kurš pirmo reizi pārvarēja šķēršļus ar augstumu līdz 140cm. Pēc pirmā maršruta (130cm) sportiskais pāris ierindojās 2.vietā, taču karsto laikapstākļu un Amadeo mazās pieredzes dēļ, augstākajā maršrutā (140cm) tika gāzti trīs šķēršļi, kas liedza gūt medaļu kopvērtējumā.

Šajā sezonā Ģirtam Bricim vēl jāstartē četrās nozīmīgās sacensībās – Pasaules kausos Lietuvā un Igaunijā, kā arī Latvijas Nacionālajā čempionātā. Kā ziņots, Ģ.Bricis ir vairakkārtējs Latvijas Republikas čempions šķēršļu pārvarēšanā ar zirgiem Liberato H, Avis un Chandra H (2011.gadā).