2015. gada 04. septembris
Vārda dienas: Dzintara, Dzintars, Dzintra

Teksta izmērs

A A A

LV RU

Kultūras pasākumu atskatsBabītes novadā deja nav ieslodzīta...

Babītes novadā deja nav ieslodzīta tikai telpās

Drukas versija

 

21/6/2012 11:57

30. jūnijā Babītes novadā, Piņķos, Dejas atbalsta fonds „Zvaigžņu Aka” iepriecināja skatītājus ar pērn aizsākto dejas performanču projektu „VIDES DEJA 2012”.

Šā gada 30.jūnijā notika Babītes novada dejas performanču pasākums „Vides Deja 2012”. Tās pamatā ir dejas performanču veidošana āra apstākļos, dažādās vides vietās, apspēlējot un apdejojot dažādus vides objektus un teritorijas, piemēram, parkus, alejas, kalnus, kokus, ceļus un jumtus, tā laužot stereotipu, ka deja ir ieslodzīta tikai telpās.

Šogad tika īstenotas 9 dejas performances dažādās Babītes novada Piņķu ciema vietās. Piņķu parkā skatītāji tika iepazīstināti ar horeogrāfiem – Evu Vancāni, Agnesi Bordjukovu, Ievu Kemleri un „lielā putras katla vārītāju” Liliju Liporu. Pirmajā performances vietā - pļavā pie Piņķu Jāņa baznīcas tika demonstrēta performance ar nosaukumu „Pļavā”. Tālāk visi devās pie Babītes vidusskolas, kur notika priekšnesums „Koki čukst”.  Šis priekšnesums skatītājos radīja izbrīnu, jo aktieri bija uzrāpušies skaistajos vītolos. „Logiem krāsaini aizkari” bija nākošās performances nosaukums, kas notika uz ēkas jumta. Šī bija performance par aizkaru dzīvi karājoties pie loga aavukārt, nelielajā pļaviņā pie veikala „Elvi” aktieri bija tērpušies strādnieku kostīmos un aizsargķiverēs. Šīs dejas performances nosaukums bija „Radošuma nagla”. Ar vides dejas performanci „Zelta zirgs” Piņķu kalns tika pārvērsts par latviešu tautas pasaku kalnu, uz kura tika attēlotas cīņas par brīvību un taisnību. Tālāk skatītāji devās uz Piņķu ābeļdārzu, kur garajās smilgās bija paslēpušies dejotāji un aktieri. Šis dejas priekšnesums bija ļoti relaksējošs, nosaukums tam bija atbilstošs - „Dabas lirika”. Garākā pārgājienā skatītāji kopā ar aktieriem, dejotājiem un mūziķiem devās uz nelielo parku pretī pašvaldības ēkai, kur notika dejas performance „5 elementi”. Tālāk skatītāji devās uz futbola laukuma pusi, kur skatītājus sagaidīja saksafonu kvartets „N(ex)t Move”. Šī performance ar nosaukumu „Ierāmē mani” bija kā neliels mīlas stāsts. Priecīgi un saviļņoti par laimīgām beigām, skatītāji devās uz pēdējo performanci – „Vēlēties Vēlēties”.

Šogad performancēs piedalījās vairāk kā 40 dalībnieki – profesionāli dejotāji, dejas entuziasti, deju studijas skolēni un mūziķi.

Dejas performanču pasākumu godam noslēdza "Zvaigžņu AkA" jaunākā dejas izrāde "Turpinājums", kura patīkami pārsteidza skatītājus ar iespaidīgo scenogrāfiju.

Pēc dejas performanču pasākuma skatītāji un paši pasākuma dalībnieki tika aicināti atpūsties un dejot brīvā dabā nelielajā bērzu birzī aiz pašvaldības ēkas.

FOTOGALERIJA>>

Zane Siliņa,
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Atpakaļ

 

© 2010 Babītes novada pašvaldības dome.
Visas tiesības rezervētas.
Dizains un realizācija: ~

Lapa pēdējo reizi atjaunota: 04/09/2015 14:44

Lapas karte