Otrdiena, 2020. gada 02 . jūnijs

Vārda dienas: Emma, Lība

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]„Zaļie” maisi – ērts veids, kā atbrīvoties no bioloģiskajiem atkritumiem[:]

22.09.2015 16:39

[:lv]Uzsākoties ražas novākšanas sezonai, kā arī pēc dārza sakopšanas darbiem nereti dārzu un privātmāju īpašniekiem rodas jautājums, ko iesākt ar puvušiem āboliem, nokritušajām lapām, nopļauto zāli vai citiem nevajadzīgiem augļiem un dārzeņiem, ja piemājas dārziņā nav vietas komposta kaudzei, taču sadzīves atkritumu konteinerā šādus atkritumus izmest nedrīkst.

Zaļajiem atkritumiem vispiemērotākā un ilgtspējīgākā metode ir kompostēšana, tomēr ne visiem ir iespēja to darīt.  Viena no iespējām privātmāju iedzīvotājiem, kā videi draudzīgi atbrīvoties no bioloģiskajiem atkritumiem, ir īpaši marķētie „zaļie” maisi. SIA „Eco Baltia vide” privātmāju iedzīvotājiem piedāvā īpaši marķētos „zaļos” maisus, kur izmest bioloģiskos jeb zaļos atkritumus.

Zaļajiem atkritumiem paredzētajos maisos drīkst ievietot nopļautu zāli, koku lapas, sīkus zariņus, nezāles, ābolus, kartupeļus un citus dārzeņus un augļus. Savukārt maisos nedrīkst ievietot koku zarus un virtuves atkritumus, piemēram, gaļas un piena produktus.

Piepildītos „zaļo” atkritumu maisus atstāj pie sadzīves atkritumu konteinera, un par to utilizāciju parūpēsies atkritumu savācēji.

Zaļos atkritumus nedrīkst izmest sadzīves atkritumu konteinerā! Atkritumu apsaimniekotāji par šādu pārkāpumu var piemērot sodu, kas ir paredzēts līgumā.

Iedzīvotājiem ir iespēja pasūtīt desmit un vairāk maisus pie atkritumu izvedēja, un uzņēmums „Eco Baltia vide” nodrošinās to bezmaksas piegādi uz jūsu mājām, maksu par zaļajiem maisiem iekļaujot jūsu atkritumu apsaimniekošanas rēķinā.

Plašāka informācija pa tālr. 67517600, 67799999.

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/09/2015 09:27
atpakaļ