Pirmdiena, 2021. gada 12 . aprīlis

Vārda dienas: Ainis, Jūlijs

  • -A
  • A
  • +A

Video: “Ceļš uz skolu” – ieskats novada skolu vēsturē

26.11.2020 14:54
“Ceļš uz skolu” –
tā ir digitālās izstādes “Neizzinātās vēstures lappuses” pirmā tematiskā sadaļa video formātā, kas stāsta par to, kā senā un vēl pavisam nesenā pagātnē bērni mērojuši ceļu uz Babītes novada skolām. Izstāde ir īpaša ar to, ka tās tapšanā aktīvi līdzdarbojušies novada iedzīvotāji – ar atmiņu stāstiem un fotogrāfijām. Liels paldies Jūrmalas pilsētas muzejam par iespēju izmantot krājuma materiālus, vēsturniekam Mārtiņam Mitenbergam par konsultācijām un Babītes novada skolu vēsturiskajām fotogrāfijām, kā arī atmiņu sniedzējām – Laumai Atvarei, Agitai Griķei, Ilgai Pastarei, Ilzei Garozai un Sandrai Kulvinskai.
Patlaban tapšanas procesā ir izstādes tēma “Dienišķā maize” – par to, kā dažādos laikos novada ļaudis gādājuši pārtiku – ko cēla galdā labos un ne tik labos laikos. Līdz gada beigām būs skatāmas vēl divas izstādes sadaļas – “Drānu stāsti” un “Svētki novadā”. Visi jauniegūtie materiāli projekta noslēgumā tiks nodoti Eduarda Pāvula memoriālās izstādes rīcībā, savukārt, atsaucīgākajiem atmiņu sniedzējiem pateiksimies ar balvām.
Video “Ceļš uz skolu” ir digitālās izstādes “Neizzinātās vēstures lapaspuses” daļa, kas tapusi pašvaldības projektu konkursa “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” līdzfinansētajā projektā “Aktīvais mantojums – Babītes novada iedzīvotāju iesaistīšana novada kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā un saglabāšanā”.
Inga Sarma,
vēsturniece un projekta “Aktīvais mantojums” vadītāja
Pēdējais atjaunošanas datums: 15/12/2020 10:13
atpakaļ