Otrdiena, 2021. gada 02 . marts

Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze

  • -A
  • A
  • +A

Veikts satiksmes infrastruktūras izvērtējums, izstrādāti priekšlikumi satiksmes infrastruktūras attīstībai Piņķu ciema teritorijā

18.02.2021 16:21

Foto: Jūrmalas un Rīgas ielu krustojums Piņķos

Babītes novada administratīvais centrs ir Piņķu ciems, ko ieskauj divi valsts galvenie autoceļi: Ziemeļos A10 (Rīga  – Ventspils), gar ciema Austruma robežu – A5 (Salaspils – Babīte) apvedceļš. Satiksmes intensitāte uz abiem autoceļiem ir ļoti augsta.

Galvenā maģistrālā iela – Rīgas iela – kalpo kā galvenais satiksmes ievads Piņķu ciemā, savukārt Jūrmalas iela – kā galvenais satiksmes izvads no tā. Krustojumam ir liela noslodze tā saucamajās “pīķa stundās”, īpaši  no rītiem, kad veidojas īslaicīgi sastrēgumi.

Pārvietošanās pa Piņķu ciemu nereti jau šobrīd ir apgrūtināta – palielinās laiks, kas jāpavada auto, pieaug riski, kas saistīti ar satiksmes negadījumu varbūtību ceļu mezglos.

Piņķu ciemā atrodas vairāki nozīmīgi sociālās infrastruktūras objekti – bērnudārzs, vidusskola, pašvaldības administrācija, trīs starptautiskās privātās izglītības iestādes, kā arī rūpniecības, tirdzniecības un pakalpojumu, kultūras un sporta būves. Tuvākajā laikā plānota vairāku vērienīgu projektu īstenošana.

Kā stāsta Attīstības daļas vadītāja Veldze Liepa, “Babītes novada pašvaldība, domājot par problēmas risināšanu, 2020.gada vasarā noslēdza līgumu par  Piņķu ciema satiksmes infrastruktūras attīstības plāna izstrādi (izpildītājs – vadošo autoceļu un transportbūvju projektēšanas uzņēmums AS „Ceļuprojekts”), uzdodot izvērtēt esošo satiksmes infrastruktūru, tai skaitā satiksmes drošību, izstrādāt ceļu mezglu pārbūves skices un jaunu ielu (mezglu) plānus un to attīstības scenārijus atbilstoši esošai satiksmes intensitātei 10 gadu perspektīvā”.

SIA “Ceļuprojekts” veica satiksmes uzskaiti 2020. gada septembrī un oktobrī dienas maksimumstundās (no plkst.7.30  līdz 11.30 un no plkst.15.00 līdz 19.00). Motorizēto transportlīdzekļu, gājēju un velosipēdistu uzskaite tika veikta otrdienās, trešdienās vai ceturtdienās, klasificējot transporta sastāvu visos galvenajos Piņķu ciema krustojumos.

Aicinām iepazīties ar Satiksmes infrastruktūras izvērtējumu un priekšlikumiem satiksmes infrastruktūras attīstībai Piņķu ciema teritorijā šeit. Izstrādātie priekšlikumi balstīti uz satiksmes analīzi, modelēšanu un prognozēšanu.

Informējam, ka izpētes materiāliem ir informatīvs raksturs, tie kalpos kā instruments Piņķu ciema teritorijas satiksmes infrastruktūras attīstības plānošanā, iegūtie dati tiks vērtēti un ņemti vērā, izstrādājot teritorijas attīstības plānošanas dokumentus un būvprojektus, kā arī sadarbības projektu īstenošanā ar publiskajām un privātpersonām.

Babītes novada pašvaldības Administrācija

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/02/2021 18:40
atpakaļ