Trešdiena, 2020. gada 15 . jūlijs

Vārda dienas: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Ūdensslēpošanas svētki bērniem[:]

17.08.2015 13:39

[:lv]

1.augustā Piņķu ūdenskrātuvē notika biedrības „Aqua Sports” rīkotie, nu jau piektie pēc kārtas, Ūdensslēpošanas svētki bērniem. Svētkos šogad piedalījās 39 bērni un jaunieši, kas pēdējos gados ir lielākais dalībnieku skaits.

Pateicoties „Aqua Sports” pārstāvjiem Uģim Cinim un Inetai Cinei, šie svētki ir izdevušies. Pasākuma dalībniekiem un viņu ģimenēm bija pieejamas dažādas spēļu aktivitātes. No agrā rīta līdz novakarei Piņķu ūdenskrātuves virsmu šķērsoja kuteris ar drošsirdīgajiem ūdensslēpotājiem.

Atkarībā no pieredzes līmeņa, bērni un jaunieši varēja startēt trīs dalībnieku grupās. Ja “Vecmeistari” nodarbojās ar īstu ūdensslēpošanas slalomu pēc visiem noteikumiem, tad „Meistari” izbrauca nedaudz pielāgotu slaloma trasi. Bet „Viļņu lauzējiem”, bērniem, kuri tikko uzsākuši apgūt iemaņas ar ūdens slēpēm, tika skaitīti punkti par katru šķērsoto vilni.

Sacensību disciplīnā „Viļņu lauzējiem” piedalījās arī neredzīgais jūrmalnieks Georgs Tadejs Bārda. Mani kā pasākuma apmeklētāju un biedrības „Pierīgas partnerība” pārstāvi pārsteidza gan Georga sniegums, gan Uģa un Inetas paveiktais attiecībā uz neredzīgā jaunieša apmācību ūdenssportā. No malas skatoties, Georgs ne ar ko neatšķīrās no pārējiem bērniem. Domāju, ka Georgs ir uzvarētājs kaut vai tāpēc vien, ka ir uzdrošinājies piedalīties, un biedrība „Aqua Sports”, paši pat neaptverot, pavēra durvis biedrības plašākai attīstībai un sabiedrības izaugsmei.

Foto: Georgs Tadejs Bārda, laužot viļņus ūdensslēpošanas svētkos Piņķu ūdenskrātuvē

Administrējot Eiropas LEADER programmas finanses, biedrība „Pierīgas partnerība” darbojas trīs novados – Mārupē, Olainē un Babītē. Veicinām iedzīvotāju iesaistīšanos savas teritorijas sakārtošanā, lai uzlabotos dzīves vides kvalitāte. Vēl viens virziens ir sociālās uzņemējdarbības attīstība. Ar to nodarboties jau ir sācis „Aqua Sports”, kas piedāvā bezmaksas apmācības un braucienus vietējiem bērniem, kā arī veicina cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Arī turpmāk viņiem palīdzēsim!

Lai teritorijai piesaistītu Eiropas Savienības finansējumu, mūsu biedrībai ir jāsagatavo attīstības strateģija, kas nevar būt pretrunā ar pašvaldības attīstības plāniem. Piemēram, mēs veicinām dažādu pakalpojumu attīstību, iedrošinām iedzīvotājus, biedrības un uzņēmējus rakstīt pieteikumus un mācām, kā to pareizi darīt. Pašvaldības, kā mūsu sadarbības partneri, akceptē, ko mēs darām. Kārtējais plānošanas periods ir beidzies, bet šobrīd mēs veicam priekšdarbus, lai piesaistītu ES līdzekļus. Šoreiz 50% finansējuma būs jāvirza uzņemējdarbības attīstībai, lai veicinātu ekonomikas izaugsmi. Finansējums būs pieejams tūrisma pakalpojumu attīstībai, velomaršrutu izveidei.

 logo_mazs.png

Teksts un foto:

 Nadīna Millere,

biedrības „Pierīgas partnerība” valdes priekšsēdētāja

sadarbībā ar biedrību „Es redzu”

Ūdensslēpošanas svētku fotogalerija, rezultāti un vairāk informācijas – www. aquasports.lv

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 10/09/2015 13:10
atpakaļ