Otrdiena, 2021. gada 28 . septembris

Vārda dienas: Ādolfs, Ilgonis

  • -A
  • A
  • +A

Turpmāk saistošo noteikumu publicēšanas vieta ir “Latvijas Vēstnesis”

18.03.2021 17:04

2021.gada 24.februāra Babītes novada pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja saistošos noteikumus Nr. 4 “Par Babītes novada pašvaldības domes saistošo noteikumu publicēšanas vietu”, kas par turpmāko saistošo noteikumu publicēšanas vietu nosaka Latvijas Republikas oficiālo izdevumu “Latvijas Vēstnesis” līdzšinējā pašvaldības informatīvā izdevuma “Babītes Ziņas” vietā.

Šādam lēmumam ir vairāki ieguvumi:

  • Kopš 2021.gada 1.janvāra saistošo noteikumu publicēšana oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” ir bez maksas;
  • Publicējot saistošos noteikumus “Latvijas Vēstnesī”, tie stājas spēkā daudz ātrāk, jo nav jāgaida publikācija pašvaldībass ikmēneša informatīvajā izdevumā, kas tiek izdots reizi mēnesī;
  • Vienlaikus ar publikāciju elektroniski izdotajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, tie tiek publicēti arī oficiālā izdevuma tīmekļvietnē vestnesis.lv.

Pašvaldības saistošie noteikumi tāpat kā līdz šim tiks ievietoti arī pašvaldības tīmekļvietnē babite.lv sadaļā “Normatīvie akti un plānošanas dokumenti”, par izdotajiem jaunajiem spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem īsumā turpināsim informēt arī “Babītes Ziņās”;

Sākot no 2021.gada 18.marta, Babītes novada pašvaldības saistošie noteikumi tiks publicēti oficiālajā elektroniskajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, kas elektroniski pieejams interneta vietnē vestnesis.lv.  Tos var atrast sākumlapas kreisajā joslā, atverot sadaļu “pašvaldības” un izvēloties “Babītes novada pašvaldības dome”.

Savukārt no 2022. gada 1. janvāra oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicēs visus pašvaldību saistošos noteikumus, ne tikai to pašvaldību, kuras to noteikušas savos saistošajos noteikumos. Tie vienkopus un sistematizētā veidā tie būs pieejami arī tiesību aktu vietnē likumi.lv. Kamēr šāda iespēja  – pašvaldību saistošo noteikumu apkopošana – tikai top, oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis”, kura informatīvās platformas daļa ir vietne likumi.lv, februārī publiskoja videogidu (atrodams “Latvijas Vēstneša” Youtube kanālā), kuru noskatoties ikviens interesents var uzzināt par tiesību aktu vietnes likumi.lv piedāvātajām iespējām. “Latvijas Vēstnesis” sabiedrisko attiecību speciāliste Kellija Virse informē, ka videogids pastāstīs, kā ar pāris klikšķiem atrast Latvijā spēkā esošos likumus, Ministru kabineta noteikumus, kā izmantot rīkjoslas iespējas, kā pieteikties paziņojumiem e-pastā par izmaiņām sev interesējošā tiesību aktā un par citām vietnes likumi.lv iespējām.

 Informāciju apkopoja:

Lelde Drozdova-Auzāne,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/03/2021 17:06
atpakaļ