Ceturdiena, 2020. gada 02 . aprīlis

Vārda dienas: Imgarde, Irmgarde

  • -A
  • A
  • +A

Turpmāk būvniecības dokumentu aprite notiks tikai elektroniski

09.01.2020 13:00

Babītes novada pašvaldības Plānošanas un būvniecības daļa informē, ka atbilstoši Būvniecības likumam visas jaunas būvniecības procesā nepieciešamās dokumentācijas aprite no 1.janvāra notiek tikai elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).

Tas nozīmē, ka dokumentu iesniegšana papīra formātā tiek pilnībā aizstāta, BIS izstrādātajā platformā iespējams veikt visas nepieciešamās darbības, lai nokārtotu saskaņojumus, saņemtu tehniskos noteikumus un atļauju būvdarbu veikšanai, uzraudzītu būvniecības procesu. Elektroniski tiks dokumentēti visi būvniecības procesi Latvijā, sākot no būvniecības ieceres līdz objekta nodošanai ekspluatācijā.

Būvniecības digitālā platforma nodrošina savienojumu visiem procesa dalībniekiem, tajā skaitā pasūtītājam, būvprojekta vadītājam, arhitektam, būvinženierim, būvvaldēm, tehnisko noteikumu izdevējiem.

Lai uzsāktu izmantot sistēmu, ir jāautorizējas vietnē www.bis.gov.lv, atverot logu “Būvniecības darba vieta” un pieslēdzoties savam kontam. Autorizēties iespējams ar jebkuru rīku, ko piedāvā portāls “Latvija.lv” (internetbanka, e-paraksts).

Ja persona nezina, kādi iesniegumi nepieciešami, sistēmā ir izstrādāts vednis. Atbildot uz tajā uzdotajiem jautājumiem, ar vedņa palīdzību iespējams atrast atbilstošo iesnieguma veidlapu. Detalizēta informācija pieejama interneta vietnē www.bis.gov.lv sadaļā “Lietotāja rokasgrāmata”.

Dokumentu iesniegšanas kārtību, saturu un tajā iekļautās informācijas aprites kārtību nosaka MK 28.07.2015. noteikumi Nr. 438 “Būvniecības informācijas sistēmas noteikumi”.

Iesāktos būvniecības procesus iespējams turpināt un pabeigt, dokumentus kārtojot arī  papīra formā – iesniedzot tos klātienē Babītes novada pašvaldības Plānošanas un būvniecības daļā (Centra iela 4, Piņķi, Babītes pagasts, Babītes novads, 1.stāvs, 5.kabinets) pirmdienās un ceturtdienās:  8.30 – 12.15 un 13.00 – 18.00.

Vairāk informācijas www.bis.gov.lv.

Babītes novada pašvaldības administrācija

Pēdējais atjaunošanas datums: 09/01/2020 13:00
atpakaļ