Ceturdiena, 2021. gada 21 . janvāris

Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Turpinām iepazīstināt ar Latvijas valsts simtgades projektiem Babītes novadā[:]

23.02.2017 09:52

[:lv]Latvijas valsts simtgadei veltīti pasākumi Babītes novadā

Projekts “Gada danči”
(projekta autors: SIA “KILI-KILI”)

Vedam danci novadā

Dzīvās mūzikas pavadījumā un tautas garamantu pārzinātāju vadībā šogad ikvienam būs iespēja apgūt latvju dančus, rotaļas un rotaļdejas.
SIA “KILI-KILI” projekts “Gada danči” ir viens no sešiem Latvijas simtgades projektiem Babītes novadā, kam piešķirts Babītes novada pašvaldības līdzfinansējums to īstenošanai. Piesakot savu projektu Babītes novada pašvaldības projektu konkursā “Es esmu Latvija”, tā autori Latvijas simtgades gaidās Babītes novada iedzīvotājiem vēlas sniegt iespēju gūt zināšanas un praktiskas iemaņas par latviešu dančiem un rotaļām un rotaļdejām, četrās ceturtdienās šī gada laikā piedāvājot kopā pavadīt laiku brīvā, nepiespiestā atmosfērā dzīvās mūzikas pavadījumā.

Projekts “Gada danči” varētu būt kā turpinājums pirms vairākiem gadiem Babītes vidusskolā notikušajiem arī šī projekta autoru organizētajiem latvju danču vakariem, kas notika aptuveni piecas reizes viena mācību gada laikā, piesaistot tos konkrētiem gadskārtu svētkiem (Mārtiņiem, Ziemassvētkiem, Meteņiem, Lieldienām, Ūsiņiem). Šie pasākumi tolaik guva lielu skolēnu un citu interesentu atsaucību.

Pirmie divi 2017. gada danču vakari notiks 13. aprīlī un 13. maijā. Piedalīties projekta “Gada danči” pasākumos autori aicina ikvienu novada iedzīvotāju, neatkarīgi no vecuma un iemaņām, īpaši – skolas vecuma interesentus.

Danču vakaru programma ir tapusi, izmantojot tradicionālo latvju danču un rotaļu klāstu – būs iespēja apgūt dažāda līmeņa vienkāršus pamatsoļus, gājienus, satvērienus un dejas elementus. Savukārt rotaļas un rotaļdejas būs atbilstošas konkrētām gadskārtām.

Projektu “Gada danči” vadīs mūzikas grupas “Trejdeviņi” dalībnieki, kuriem ir liela pieredze dažāda mēroga danču vadīšanā. Danču soļus un ornamentus ierādīs horeogrāfe un dejotāja Lilija Lipora, muzikālo pamatu radīs Edgars Lipors (akordeons, dūdas, kokles, stabules, balss), Zane Stafecka (alts, balss) vai Arta Lipora (vijole, balss) un Jānis Sausnītis (sitamie instrumenti, klarnete, balss).

 Par citiem Latvijas valsts simtgadei veltītiem projektiem Babītes novadā uzziniet šeit!

Lelde Drozdova-Auzāne,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/02/2017 11:18
atpakaļ