Trešdiena, 2020. gada 02 . decembris

Vārda dienas: Meta, Sniedze

  • -A
  • A
  • +A

Tikšanās ar Anitu Homku-Birzgali

11.09.2020 13:35

17.septembrī plkst. 10.00 Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā (Centra ielā 3, Piņķos) aicinām uz tikšanos “Stāsti un bildes no Latvijas līdz Bali salai” ar ceļotāja un profesionālu nirēju Anitu Homku-Birzgali.

Ieeja bez maksas

Tālr. nr. uzziņām: 66662859

 

 

“Mani sauc Anita Homka-Birzgale. Esmu gan ceļotāja, gan profesionāla nirēja.

Man patīk ceļot, un to daru, kad vien iespējams pozitīvi sakombinēt laiku un līdzekļus. Cik zinu, tad visi ceļotāji parasti saka vienu un to pašu – sāc ceļot, un tad ir āķis lūpā, un gribas to darīt atkal un atkal, jo pasaule ir tik skaista, interesanta un neizzināta.

Mēs ar vīru esam individuālie ceļotāji. Noskatītajā galamērķī nokļūstam ar lidmašīnu. Mūsu ceļojumi nav gari. Parasti ne ilgāki par nedēļu, jo gada atvaļinājums ir tikai četras nedēļas ilgs. Papildus ceļošanas iespējas sniedz mana vīra darbs, ar to saistītās biļešu atlaides un vīra komandējumi, kuri gan nav gari, bet atkārtojas. Mans vīrs ir pilots.

Pārsvarā ceļojam tikai ar rokas bagāžu. Laika gaitā ir izstrādāts līdzi ņemamo lietu saraksts un arī pārliecība, ka “ja nu gadījumā”, tad trūkstošo varēs nopirkt, aizņemties vai atrisināt kā citādi uz vietas.

Atkarībā no izvēlētā galamērķa, tajā pārvietojamies ar sabiedrisko transportu vai arī īrējam automašīnu.

Neatkarības laikā esmu bijusi 19 valstīs: Krievijā, Gruzijā, Kazahstānā, Rumānijā, Ungārijā, Horvātijā, Beļģijā, Vācijā, Čehijā, Itālijā, Spānijā, Gran Canaria salā, Portugālē, Ēģiptē, Turcijā, AAR, Izraēlā, Palestīnā, Indonēzijā un protams Igaunijā un Lietuvā. Katrā no tām savs skaistums – lietas, ko apskaust, un vietas, ko apbrīnot un saprast, ka tik labi kā mājās, nav nekur citur.

Pēc katras dienas, ko pavadām ceļojumā, pēdas ir netīras un mati izspūruši! Tomēr acis mirdz priekā, un fotogrāfijas vienmēr kalpo kā atpakaļbiļetes piedzīvotajam!”

Pēdējais atjaunošanas datums: 11/09/2020 14:33
atpakaļ