Ceturdiena, 2021. gada 21 . janvāris

Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Tautastērpu izstāde un izzinošas spēles bērniem Latvijas valsts simtgadei veltīta projekta ietvaros Babītes novadā[:]

08.05.2017 10:53

[:lv]Latvijas valsts simtgades projekti Babītes novadā
Projekts „Pa tautastērpa pēdām”
(autors: Deju kolektīva “Dārta” atbalsta biedrība)
Informācija par Babītes novada pašvaldības izsludinātā konkursa „Es esmu Latvija” atbalstītā Deju kolektīva „Dārta” atbalsta biedrības projekta „Pa tautastērpa pēdām” aktivitātēm, kas tiks piedāvātas Ģimeņu svētku ietvaros 27.maijā.

Tautastērpu izstāde Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Piņķos no 22. maija
Aicinām uz izstādes atklāšanu 2017.gada 22.maijā plkst. 18.00.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā:
pirmdien, otrdien, trešdien 11 – 19
ceturtdien 10 – 18
piektdien 10 – 17
sestdien 10 – 16

Tā kā viens no biedrības mērķiem ir komplektēt un veidot tautastērpu kolekciju, biedrība un deju kolektīvs „Dārta” ar tautastērpiem un to dažādību vēlas iepazīstināt ikvienu interesentu Babītes novadā. Projekta „Pa tautastērpa pēdām” ietvaros Piņķu bibliotēkā ikviens iedzīvotājs varēs apmeklēt tautastērpu izstādi, kurā tiks eksponēti 10 tautastērpu komplekti. Iepazīstot tautastērpus, kas raksturo Latvijas dažādos novadus – Zemgali, Vidzemi, Latgali, Kurzemi un Rīgas apkārtni, izstāde sniegs iespēju gūt padziļinātu interesi un priekšstatu par tautastērpu bagātību un raksturīgākajām etnogrāfiskajām iezīmēm, ņemot vērā, ka tautastērps ir latviešu kultūras identitātes sastāvdaļa, kas veicina kultūras kanona un tradīciju apzināšanos. Tautastērpu parādes mērķis ir sniegt izsmeļošu pārskatu par tautastērpa formām un radīt priekšstatu par atsevišķu tērpu daļu veidu, materiālu, krāsu. Tuvplānā būs saskatāms piegriezums, rakstu kompozīcija, krāsu salikums un latviešu estētiskās gaumes izjūtas veidošanās.

Izzinošas spēles bērniem
27.maijā Ģimeņu svētku ietvaros. Norises vieta tiks precizēta.

Programmas ietvaros bērniem būs iespēja piedalīties interaktīvā viktorīnā un izzinoši izglītojošās spēlēs. Visu uzdevumu un izzinošo spēļu saturs būs saistīts ar izstādē eksponēto tautastērpu iepazīšanu. Spēļu mērķis ir atraktīvā veidā bērnus iepazīstināt ar Latvijas novadu tautastērpiem.
Rudenī projekta „Pa tautastērpa pēdām” ietvaros ikviens interesents varēs apmeklēt seminārus un lekcijas par tautastērpu izcelsmi un pareizu komplektēšanu. Detalizēta informācija par semināru norisi būs pieejama vasaras beigās.
Aicinām sekot informācijai www.babite.lv.

Deju kolektīva „Dārta” atbalsta biedrība

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 08/05/2017 10:54
atpakaļ