Piektdiena, 2021. gada 05 . marts

Vārda dienas: Aurora, Austra

  • -A
  • A
  • +A

Suņu saimnieki, būsim atbildīgi par savu mīluļu likteni ziemas salā!

18.01.2021 18:16

Aicinām ziemas salā suni, kurš savu ikdienu pavada, piesiets ārā pie ķēdes, vismaz uz nakti ielaist dzīvojamajā mājā vai kādā citā piemērotā un siltā telpā. Ļaujiet savam mīlulim/uzticamajam mājas sargam vismaz uz pāris stundām sasildīties un uzkrāt spēkus nākamajai dienai.

Uzklausot satrauktas Babītes novada iedzīvotājas zvanu, kurā kundze raizējās par atsevišķu suņu likteni salā nakts laikā, vēršam suņu saimnieku uzmanību uz Ministru kabineta noteikumiem “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai”, kur 17.punkts noteic, ka suni pastāvīgi ārā turēt atļauts tikai tad, ja pēc tā organisma iedzimtības faktoru kopuma vai organisma ārējo un iekšējo pazīmju kopuma var paredzēt, ka tas piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai. Suni līdz 10 mēnešu vecumam nedrīkst turēt piesietu.

Ja suni pastāvīgi tur piesietu ārpus telpām, dzīvnieka īpašniekam jānodrošina sunim  pilnvērtīga ēdināšana ne retāk kā reizi dienā, vienmēr brīvi pieejams svaigs ūdens, suņa augumam atbilstoša būda vai mītne (kas garumā, augstumā un platumā pārsniedz suņa izmērus ne mazāk kā par 30 centimetriem), kur patverties nelabvēlīgos laika apstākļos un kur ir pakaiši vai cits silts grīdas segums. Tāpat sunim, kurš ikdienā ir piesiets, ir jānodrošina vismaz pusstundu gara pastaiga ne retāk kā reizi diennaktī. Suni jātur vismaz trīs metrus garā ķēdē vai pavadā, jānodrošina tīrība suņa būdā un laukumā ap to.

Aicinām nebūt vienaldzīgiem par salā likteņa varā atstātiem suņiem, par suņu turēšanas pārkāpumiem ziņojot Babītes novada pašvaldības Sabiedriskās kārtības daļas sargiem (diennakts tālruņa numurs 29466001, e-pasta adrese: kartibasdala@babite.lv).

 Par konstatētiem pārkāpumiem var tikt uzsākta administratīvā lietvedība un piemērots sods.

Būsim atbildīgi pret tiem, kurus esam pieradinājuši, nodrošināsim laikapstākļiem un dzīvnieku turēšanai atbilstošu vidi. Rūpēsimies par saviem mājdzīvniekiem.

Lelde Drozdova-Auzāne,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/01/2021 18:17
atpakaļ