Pirmdiena, 2020. gada 26 . oktobris

Vārda dienas: Amanda, Amanta, Kaiva

  • -A
  • A
  • +A

SPKC informē par projektu sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei

04.12.2017 09:25

Ir uzsākta Eiropas Sociālā fonda 9.2.4.2.pasākuma projekta „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei 14 pašvaldībās” (Identifikācijas Nr.9.2.4.2/16/I/106) īstenošana.

Projektu īsteno Slimību profilakses un kontroles centrs 14 pašvaldībās: Babītes novada, Durbes novada, Ērgļu novada, Garkalnes novada, Ikšķiles novada, Inčukalna novada, Līgatnes novada, Lubānas novada, Mērsraga novada, Pārgaujas novada, Priekuļu novada, Tērvetes novada, Vaiņodes novada un Viļānu novada pašvaldībās.

Projekta mērķis ir:

1. nodrošināt veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu pieejamību pašvaldību iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālas atstumtības riskam pakļautajiem;

2. organizējot un īstenojot pasākumus veselīga uztura, fizisko aktivitāšu, atkarību mazināšanas, garīgās veselības, seksuālas un reproduktīvās veselības jomā, sekmēt iedzīvotāju veselības saglabāšanu un uzlabošanu.

Saskaņā ar Sabiedrības veselības pamatnostādnēm 2014. – 2020. gadam galvenās sabiedrības veselības problēmas Latvijā ir augstie saslimstības un mirstības rādītāji sirds un asinsvadu, onkoloģijas, kā arī garīgās veselības jomās. Arī reproduktīvā veselība tiek uzsvērta kā viens no būtiskiem sabiedrības veselību raksturojošajiem indikatīvajiem rādītājiem, kuram būtu jāvērš īpaša uzmanība, paaugstinot informētību. Sabiedrības informētības uzlabošana, personīgo iemaņu attīstīšana un uzvedības maiņas veicināšana ir vienkārši un efektīvi pasākumi, kas veicina sabiedrības veselības uzlabošanos un ļauj samazināt saslimstības un mirstības rādītājus.

Pašvaldībās, iespējami tuvu iedzīvotāju dzīves vietai, projekta ietvaros paredzēts īstenot izglītojošus sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus katrā no prioritārajām jomām, kuri vērsti uz zināšanu par savu veselību un to ietekmējošiem faktoriem uzlabošanu, kā arī skaidrotu iespējas novērst veselības riskus. Lai sekmētu sociāli – ekonomisko atšķirību izlīdzināšanu, projekta ietvaros īpaši tiks uzrunāti novadu iedzīvotāji, kuri dzīvo teritorijā ārpus pilsētām ar iedzīvotāju blīvumu zem 50 iedzīvotājiem uz kv.km., trūcīgie un maznodrošinātie, bezdarbnieki, personas ar invaliditāti, iedzīvotāji, kas vecāki par 54 gadiem, kā arī bērni.

Projekta īstenošanas laiks: 2017. gada aprīlis – 2019. gada decembris.

Projekta kopējais finansējums – 429 757,00 EUR, t.sk.:

Eiropas Sociālā fonda finansējums – 365 293,45 EUR;

valsts budžeta finansējums – 64 463,55 EUR.

Plašāka informācija par projekta saturu un aktualitātēm pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā – https://www.spkc.gov.lv/lv/rightmenu/projekti/esf-9242pasakuma-projekts.

Papildu informācija

Jolanta Ivanova,

Babītes novada pašvaldības projektu vadītāja

Projekta ietvaros 2017. – 2019. gadā plānotie pasākumi Babītes novadā

Viena no projekta aktivitātēm – “Vingrošana senioriem 54+” norisināsies trīs ciklos (katrā astoņas nodarbības) – 2018.gada aprīlī un jūnijā, savukārt trešais plānots 2019.gadā.

Tuvojoties konkrētam pasākumam Babītes novadā, plašāka informācija par to būs pieejama pašvaldības mājaslapā www.babite.lv. 

Pasākumi

6. decembrī

Pulksten 10.45 – 11.45

Nodarbība PII Saimīte

Pulksten 09:15 – 10:15

Nodarbība Salas sākumskolā 

Nodarbības vadīs uztura speciāliste: Līva Naudiņa – Saliņa

12.06.2018.

27. jūnijā aicinām pieteikties dalībai pasākumā veselības uzlabošanai un veselīga dzīvesveida popularizēšanai

2017.gada 27.jūnijā plkst. 17:30 pie Piņķu ūdenskrātuves un volejbola laukumiem norisināsies pasākums visa vecuma grupu iedzīvotājiem fizisko aktivitāšu veicināšanai un saliedēšanai, ko organizēs  Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar SIA “Prakse.lv”.  Lasīt vairāk>>

Pēdējais atjaunošanas datums: 21/08/2019 09:15
atpakaļ