Trešdiena, 2020. gada 02 . decembris

Vārda dienas: Meta, Sniedze

  • -A
  • A
  • +A

Senioru deju kopai “Gāte” – 15!

11.03.2019 11:58

Meža taciņa uz “Vietvalžu” kultūras centru glabā ziemas vēsumu, bet ap priežu stumbriem spraužas brūklenāju, vīteņu un sūnu zaļums. Pēcpusdienas saules stari izsildījuši sniegā pirmās urdziņas – pavasaris. Senioru deju kopai “Gāte” dzimšanas diena – 15 gadi.

Deju kopa “Gāte” dibināta 2004. gada 4. februārī, Spuņņupē, Babītes novadā. Mācoties jaunus deju soļus, atceroties skolas laikus, jaunības gadus, ar mūziku un deju satikās 15 seniores.

Deju kopu “Gāte” izveidojusi un tās pirmsākumos vadījusi Lidija Ruskule. Kopš 2010. gada 22. marta deju kopas vadītāja ir Laimdota Andersone.

Kas ir Senioru dejas? Tas ir elegants, vecāku cilvēku fiziskai slodzei pēc sporta ārstu ieteikumiem piemērots, patstāvīgs dejas žanrs, kura saturu veido pasaules tautas folkloras dejas, rotaļdejas, vienkāršas balles un modes dejas, deju horeogrāfijas un dejas sēdus. No 2011. gada deju kopa “Gāte” ir Vācijas Senioru deju apvienībā. L. Andersone ir sertificēta Senioru deju vadītāja Vācijā.

10 gados apgūts īpašs senioru deju repertuārs, ar to iepazīstināti Latvijas Senioru deju kolēģi Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Saldū, Kandavā, Ogrē, Skrīveros, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un citviet.

Gātes pārstāves, būdamas Latvijas Senioru deju apvienības delegācijā, apguvušas jaunu deju repertuāru “Ziemeļvalstu senioru deju kongresā” Alesundā, Norvēģijā un Klāgerfurtē Austrijā. Viļņojošs dejotprieks un tikšanās ar senioriem ceļotājiem ik rudeni un pavasari Tallink kruīzā “Rīga – Stokholma – Rīga”. Ar dejām un viesmīlību sagaidīti viesi no Igaunijas, Lietuvas, Vācijas, Austrijas.

Saprotoši un centīgi deju kopas vecāko pienākumus ir veikušas Marita Bērze, Ruta Āre un tagad Irēna Kallisa.

LSDA prezentēta Baltijā: Igaunijā: Hiiumaa salaa, Marjaamaa, Starpautiskajā Senioru deju festivālā “Tallina – Eiropas kultūras galvaspilsēta”, tautas svētkos Varbolas pilskalnā, senioru dziesmu un deju svētkos Raplā, Senioru deju festivālā Rakverē, Lietuvā, jūras svētkos Klaipēdā.

Paldies Babītes novada pašvaldībai, Kultūras darbiniekiem, mūsu ģimenēm, kas atbalsta un iedvesmo mūsu tikšanos ar sevi dejā!

Zinaida Jekimova, Alda Grīnfelde, Inta Lamberte, Ināra Rinķe, Faina Stabulniece, Anita Radoviča, Irma Griķe, Zenta Paegle, Ināra Bārtule, Lidija Astašenoka, Vaira Žeigule, Līvija Svence, Mirdza Štramdiere, Irēna Kallise, Maija Fedoruškina, Laimdota Andersone.

Gaidīsim Babītes seniorus Gātes nodarbībās un sarīkojumos “Tikšanās Senioru dejās”!

Foto no senioru deju kopas “Gāte” 15 gadu jubilejas svinībām 8.martā Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centra filiālē “Vietvalži”, Spuņciemā, Salas pagastā.

Pēdējais atjaunošanas datums: 11/03/2019 12:45
atpakaļ