Svētdiena, 2021. gada 24 . janvāris

Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija

  • -A
  • A
  • +A

Salas pagastā uzstādīts vides objekts – SĪPOLS

15.07.2019 09:13

Turpinot īstenot sadarbības projekta „Tūrisms kopā” aktivitātes, šā gada jūlijā Spuņciemā – skvērā pie Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” – uzstādīts vides objekts, kas atveido Salas pagasta simbolu –  sīpolu.

Kā “Vietvalžu” apmeklētājiem vēstīs jaunais vides objekts (informāciju sagatavojusi: Dace Ulpe, izstāžu zāles vadītāja Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”) , Latvijā sīpols ir pazīstams kopš XVI gadsimta, kad no Bizantijas ievesto augu šurp pa Daugavu nogādāja krievu tirgotāji. Ap to laiku sīpolus sāka audzēt arī Salas pagastā, kur, pateicoties smilšainajai augsnei, tie labi padevās. Drīz vien sīpols kļuva ne vien par papildinājumu zemnieku uzturā, bet arī par dažas labas saimniecības ekonomiskā uzplaukuma pamatu, par to liecina māju un vietu nosaukumi – Sīpoli, Jaunsīpoli, Sīpolciems, Sīpolkalns. Sīpols no tiem laikiem iedzīvojies arī uzvārda godā. Salas pagastā izveidojās arī interesanta sīpolu uzglabāšanas tradīcija, par ko vēl šodien liecina dažā vecā namā saglabājušies āķi griestos, kuros iekāra uz metāla stieņiem savērtas sīpolu virtenes. Salas pagastā sīpola simboliskā nozīme slēpjas arī cilvēku raksturiezīmēs un pagasta vēstures lappusēs – smilšainā, šķietami nabadzīgā augsnē, ar cilvēka darbu un pūlēm var tapt daudz kas.

Vides objekta dizaina autors ir  SIA “Grandem Group”, darbu izpildītājs SIA “Erty”.

Vides objekta atklāšana notiks 2019. gada 25. augustā, nu jau otrajos Salas pagasta Sīpolu svētkos, kuru šī gada tēma ir “Dzintars sīpolos”.

Jau vēstīts, ka projektā „Tūrisms kopā” sadarbojas sešas Pierīgas pašvaldības – Ķekavas, Mārupes, Babītes, Olaines, Jelgavas un Ozolnieku novadi, kā arī trīs vietējās rīcības grupas – biedrība „Pierīgas partnerība” kopā ar biedrību „Lauku partnerība „Lielupe”” un biedrību „Partnerība Daugavkrasts”.

Informāciju apkopoja

Ilze Aizsila,
Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 15/07/2019 09:16
atpakaļ