Pirmdiena, 2020. gada 06 . jūlijs

Vārda dienas: Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda

  • -A
  • A
  • +A

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas izmaiņas no 2019.gada 1.janvāra

05.12.2018 13:20

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunus SIA “Getliņi EKO” sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā tarifus. No 2019.gada par nešķiroto sadzīves atkritumu noglabāšanu “Getliņi EKO” poligonā būs jāmaksā 58,12 EUR/t, kur iekļauts arī  dabas resursu nodokļa (DRN) likmes pieaugums no 35.00 EUR/t uz 43.00 EUR/t. Mainoties dabas resursu nodokļa (DRN) likmei un maksai par atkritumu noglabāšanu “Getliņi EKO” poligonā, no 2019.gada 1.janvāra proporcionāli mainīsies arī maksa par sadzīves atkritumu izvešanu SIA “Eco Baltia vide” apkalpotajās pašvaldībās, tostarp arī Babītes novadā.

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa SIA “Eco Baltia vide” klientiem

Babītes novadā atkritumu savākšanas zonā Nr.2 un Nr.3 SIA “Eco Baltia vide” sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs par vienu kubikmetru (bez PVN) no 2019. gada 1. janvāra būs – 10,16 EUR/m3 (līdz tam – 7,71 EUR/m3), tajā skaitā poligona tarifs (ietverot DRN) – 8,25 EUR/m3  bez PVN un apsaimniekotāja izmaksas 1,91 EUR/m3 bez PVN. Lai iedzīvotājiem sniegtu iespējas šķirot atkritumus un attiecīgi samazināt izmaksas par nešķiroto atkritumu izvešanu un apglabāšanu poligonā, SIA “Eco Baltia vide” turpinās investēt atkritumu šķirošanas infrastruktūrā un jaunos, modernos risinājumos.

(Uzmanību! Decembrī publicētais 2019. gadā plānotais tarifs, atkārtoti veicot aprēķinus, tika norādīts nepareizs – 10,26 EUR//m)

Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa AS “Daugavpils specializētā autotransporta uzņēmuma” klientiem

Babītes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā atkritumu savākšanas zonā Nr.1 , ko apkalpo AS “Daugavpils speciālizētais autotransporta uzņēmums”, atkritumu apsaimniekošanas maksa no 2019. gada 1. janvāra par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 11,02 EUR/m3 bez PVN.

Atkritumu apsaimniekošanas likums paredz, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu maksu veido sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā, DRN, maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, uzglabāšanu un u.c. pakalpojuma sniedzēja izmaksas. Saskaņā ar normatīvajos aktos paredzēto, arī turpmāk katru gadu pieaugs DRN par atkritumu noglabāšanu poligonā, kas proporcionāli atspoguļosies pakalpojumu cenās. Saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likumu 2018.gadā DRN par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanu poligonā pieauga līdz 35 EUR/t, 2019. gadā DRN likme būs 43EUR/t, bet 2020.gadā –  50 EUR/t.

Papildu informācija par atkritumu apsaimniekošanu Babītes novada pašvaldības internetvietnē www.babite.lv, sadaļā Iedzīvotājiem > Atkritumu apsaimniekošana.

Informācija apkopota
pēc  SIA “Eco Baltia vide” un AS “Daugavpils specializētais autotransporta uzņēmums” sniegtajām ziņām

Pēdējais atjaunošanas datums: 14/01/2019 14:20
atpakaļ