Pirmdiena, 2020. gada 06 . jūlijs

Vārda dienas: Anrijs, Arkādijs

  • -A
  • A
  • +A

Robēra Tomā “Astoņas mīlošās” iestudējums Babītes novada pašvaldības amatierteātrī “Kalambūrs”

11.12.2018 12:55

Foto no izrādes, autors: Sabīne Upeniece – Pika 

2018. gada 24. novembrī Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” notika novada amatierteātra “Kalambūrs” izrādes “Astoņas mīlošās” pirmizrāde, režisors Māris Zabarovskis. Šī franču dramaturga Robēra Tomā luga ir piedzīvojusi vairākus iestudējumus Latvijā, gan amatieru, gan profesionālos teātros. Tas ir viegli skaidrojams – lugai ir spraigs sižets, tā apvieno sevī gan drāmas, gan komēdijas elementus, kā pikantu garšvielu pievienojot detektīvstāstu.

Detektīvstāsts risinās, ievērojot visus žanra klasikas pamatprincipus. Ir astoņas darbojošās personas, ir noziegums, visām astoņām iesaistītajām ir bijis motīvs un iespēja to izdarīt, turklāt nozieguma vieta, protams, tiek izolēta no ārpasaules, piespiežot tās visas reizē justies gan aizdomās turamajām, gan apsūdzētājām. R. Tomā savu lugu veidojis apspēlējot gan cilvēku vājības un noslēpumus, gan dažādus vecumposmus un sociālos slāņus, tēlu centienus, sapņus, ilgas un nepiepildītās vēlmes. Tas, savukārt, režisoram dod iespēju iesaistīt izrādē visdažādākās lomu atveidotājas, ļaujot viņām gan realizēt esošo potenciālu, gan atstājot vietu izaugsmei. Astoņas mīlošās sievietes ir sieva, svaine, sievasmāte, māsa, divas meitas un divas kalpones. Katra ar savu noslēpumu, katras dzīve un attiecības ar upuri izrādes gaitā iezīmējas pavisam citas, kā šķiet sākumā.

Lomās:

Gabija- Ilona Savočkina, Ogistīna – Valentīna Matjušenko, Sjūzina- Agnese Straupe, Katrīna- Patrīcija Šalma, vecmāmiņa- Indra Vētra, Pjareta- Olga Koroļova Šanela- Antra Grava, Luīza- Gita Strazdiņa.

Nākamās papildizrādes Babītes novada kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži” 12.un 26.janvārī plkst.17.00. Bezmaksas ieejas kartes lūdzam rezervēt savlaicīgi, tālr. 67914920.

Dace Ulpe, Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā “Vietvalži” izstāžu zāles vadītāja

Pēdējais atjaunošanas datums: 12/12/2018 09:44
atpakaļ