2018. gada 26 . maijā

Vārda dienas: Anšlavs, Junora

  • -A
  • A
  • +A

Raibās Lieldienu aktivitātēs

20.04.2017 11:54
IMG_8257

Kaut arī Lieldienas šogad Latvijā atnāca baltas, zemi klājot sniega kārtai, Babītes novadā tās tika svinētas pavsarīgi un tradicionāli – ar jautrām dziesmām, dejām un rotaļām.

13.aprīlī Kultūrizglītības centrā notika aktīva gatavošanās Lieldienu sagaidīšanai. Jaunākie apmeklētāji noskatījās leļļu izrādi un pēc tās aktīvi darbojās paši: apguva olu krāsošanu, izveidojot skaistas, raiba dekora oliņas, no koka ripām veidoja Lieldienu zaķus, gatavoja arī putnu būrīšus no papīra, ko varēja izdekorēt, kā nu katrs vēlējās.

Aktīvi pasākumā iesaistījās arī Babītes novada daudzbērnu ģimeņu biedrība “Babītes ģimenes”, kas kopā ar bērniem  gatavoja filca audumu zaķus – olu sargus, kuros noslēpt Lieldienu oliņu, neļaujot tai ripot pa galdu, vai svētku galda izrotāšanai.

Kamēr notika radošās darbnīcas, lielajā zālē vecāki un arī bērni danču mūzikas grupas “Trejdeviņi” vadībā pavasarīgā noskaņā apguva un izdancoja dejas no lielās danču pūra lādes.

17.aprīlī, otrajās Lieldienās, Spuņciema sporta hallē ieradās Lieldienu zaķi un sākās jautra Lieldienu ballīte, kurā dziedāja novada popgrupa “Pīlādzīši” un Salas sākumskolas vokālie ansambļi “Kekariņš” un “Odziņas”, kā arī dejotprieku rādīja deju grupa “Platīns”.

Radošajās darbnīcās puiši veidoja krāsainas kaklasaites, meitenes – matu gumijas kā puķes. Kopā ar Lieldienu zaķiem gan mazi, gan lieli svētku dalībnieki gāja rotaļās un ripināja savas mājās skaisti nokrāsotās olas.

Biruta Grīnfelde,

Kultūrizglītības centra vadītāja

Foto: Aigars Bērziņš un Sandra Straupe

Pēdējais atjaunošanas datums: 20/04/2017 11:55
atpakaļ