Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Radīta jauna īsfilma – mācību materiāls par smēķēšanas kaitīgumu[:]

23.10.2015 11:13

[:lv]Aptuveni 12% Latvijas jauniešu smēķē katru dienu, no tiem ceturtā daļa smēķēt sākuši pirms desmit gadu vecuma, liecina Slimību profilakses un kontroles centra pētījumi. Eksperti atzīst, ka smēķētāju skaits īpaši pieaudzis tieši pusaugu meiteņu vidū, un teju visiem skolēniem smēķētājiem ir problēmas ar ieraduma pārtraukšanu. Turklāt valstī trūkst atbalsta programmu bērniem, lai smēķēšanu atmestu kopā ar speciālistu.

SIA “DK Media” ir izveidojusi uzskates materiālu – īsfilmu ”Cigarete- Tava klusā nāve”. Īsfilmā Latvijas skolu skolēni dalīsies savās pieredzē,  par smēķēšanu un kampaņas lietderīgumu skolās stāstīs kampaņas organizators Slimību un profilakses centrs, kā arī filmā esam iesaistījuši mediķus, Prof. Krams runās par plaušu slimībām, savukārt par cigaretes ietekmi uz mutes dobumu, esam uzklausījuši prof. Senakolas viedokli. Filmā komentāru sniedz arī TV zvaigzne, ielu vingrošanas biedrības biedrs un grupas “Gain Fast” solists Kaspars Zlidnis.

Aizvadītās nedēļas nogalē filma ”Cigarete – Tava klusā nāve” tika pārraidīta televīzijā, kanālā RE:TV raidījuma ”Rūpes par tevi”, ietvaros.

 

Filmu iespējams noskatīties šeit:

 

 

 

Īsfilma CD formātā drīzumā nonāks arī Babītes vidusskolas rīcībā.

Teksts un vizuālais materiāls:

Līga Daukante-Šlisere,

filmas producente (SIA “DK Media”)

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 27/10/2015 11:51
atpakaļ