Sestdiena, 2019. gada 19 . oktobris

Vārda dienas: Drosma, Drosmis, Elīna

  • -A
  • A
  • +A

Projekta Lielupes atveseļošanai un ūdens tūrisma attīstībai ievadseminārs Salas pagastā

25.04.2018 12:46
Lielupe

12.martā biedrība “Pierīgas partnerība” Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā „Vietvalži” rīkoja ievadsemināru par projektu “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem”, kura īstenošanā ir iesaistījušās trīs lauku partnerības – “Pierīgas partnerība”, “Lauku partnerība “Lielupe”” un “Bauskas rajona lauku partnerība”, kā arī pieci novadi Babītes, Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas un Rundāles, kuri atrodas Lielupes krastos, sākot no tās iztekas pie Bauskas līdz ietekai Baltijas jūrā Babītes novada teritorijā.
Projekta vadītāja Inese Baumane (Ozolnieku novada dome) iepazīstināja semināra dalībniekus ar projektā paredzētajām aktivitātēm – kopīgiem semināriem un forumiem, kas veicinās pašvaldību un Lielupes krastu īpašnieku sadarbību Lielupes atveseļošanā. Projekta laikā paredzēts veidot jaunu tūrisma maršrutu laivotājiem, kas sekmēs tūrisma piedāvājumu aktivizēšanos. Ar projektā iesaistītajiem Babītes novada pašvaldības domes un uzņēmēju pārstāvjiem tika pārrunāta sadarbība informatīvo stendu un laipu izgatavošanā un uzstādīšanā upes krasta joslā vietās, kur ir iespējams veidot laivotāju pieturvietas.
Hidrobiologs Andris Urtāns semināra dalībniekiem pastāstīja par upju krasta joslas izkopšanas un uzturēšanas veidiem, to ietekmi upes ūdensteces uzlabošanai, un nozīmību upes faunas – zivis, ūdensputni un dzīvnieki attīstībā un dzīvošanas vietas nodrošināšanā.
Projekts “Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem” (17-00-A019.332-000006) tiek īstenots Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākumā “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība”.

Ar projekta apraksts pieejams ŠEIT>>

Aiga Smiltāne,
biedrības „Pierīgas partnerība”projektu vadītāja
aiga.smiltane@pierigaspartneriba.lv

Pēdējais atjaunošanas datums: 25/04/2018 12:46
atpakaļ