Pirmdiena, 2020. gada 06 . jūlijs

Vārda dienas: Anrijs, Arkādijs

  • -A
  • A
  • +A

Piņķu Sv. Jāņa baznīcas tornis atjaunots

24.01.2019 12:43

2019. gada 24. janvārī, noslēdzot Piņķu Sv. Jāņa baznīcas torņa atjaunošanas darbus, Piņķu draudzes pārstāvji kopā ar būvuzņēmēju SIA “Jumti un fasādes” un Babītes novada pašvaldības pārstāvjiem apmeklēja objektu.

 

SIA “Jumti un fasādes” vadītājs un jumiķu amata meistars Armands Liede atklāja, ka šai baznīcai ekspertīzi ir veicis jau pirms daudziem gadiem, bet 2018. gadā bija plānots veikt jumta seguma atjaunošanu, taču, ņemot vērā 2018. gada 25. septembrī notikušo ugunsgrēku, meistariem negaidīti pavērās skats arī uz torņa balstiem. Atklājās, ka viens no četriem nesošajiem torņa balstiem pie torņa pamatnes bijis sapuvis, tas varēja pat izraisīt torņa konstrukcijas sabrukšanu nākotnē. Līdz ar to ugunsgrēka nelaime baznīcu ir izglābusi, iespējams, no citas nelaimes.   Tornis ir atjaunots un tā konstrukcija ir stabilāka nekā līdz šim. Ugunsgrēkā bija stipri bojātas arī divas no četrām dekoratīvajām vara smailēm torņa apakšdaļā,  tādēļ šīs divas smailes izgatavotas no jauna, precīzi pēc vecajiem paraugiem.

Draudzes pārstāvis Jānis Amols stāsta, ka visas ugunsgrēka sekas vēl nav novērstas, attiecinot to uz baznīcas iekštelpās esošo situāciju – grīdu un griestiem.  Savukārt ugunsnelaimes izraisītos postījumus baznīcas tornī finansiāli un ar savu darba ieguldījumu nodrošināja būvuzņēmējs SIA “Jumti un fasādes”, ko apliecināja uzņēmuma vadītājs A. Liede. Sastatnes ap baznīcas torni tiks demontētas tuvākajās dienās, un jumiķi  neilgā laikā pabeigs atjaunot baznīcas jumta segumu tajās vietās, kur darbus nebija iespējams veikt uz jumta uzbūvēto sastatņu dēļ.

Aicinām aplūkot fotogaleriju ar skatiem, kas pavērās no Piņķu Sv. Jāņa baznīcas 35 m augstā torņa!

Fotoattēlu autori: Arnis Balinskis, Gints Zvejnieks, Ilze Aizsila, Armands Liede.

Ilze Aizsila,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 24/01/2019 14:25
atpakaļ