Piektdiena, 2020. gada 05 . jūnijs

Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots

  • -A
  • A
  • +A

Piņķu kaujas 101.gadadiena

22.05.2020 09:42

Piņķu kaujas 101.gadadienā pie kaujai veltītā pieminekļa Piņķu centrā ar ziediem pieminam un godājam tos, kuri cīnījās mūsu tēvzemes brīvības vārdā.

 

Atskats  vēsturiskajos notikumos (teksts no www.babite.lv sadaļas “Piemiņas vietas”)

Pēc nepilnu divu mēnešus stāvēšanas uz vietas 1919.gada 22. maijā atjaunojās uzbrukums ar mērķi atbrīvot galvaspilsētu Rīgu no lieliniekiem. Kopā ar pulkveža Baloža brigādi uzbrukumā bija jāpiedalās vācu landesvēram, krievu kņaza Līvena nodaļai un Vācijas dzelzs divīzijai. Lai gan pie Dzilnām likās, ka līdz Rīgai nopietnu kauju nebūs, tomēr pie Piņķiem Baloža brigāde negaidot sastapās ar jaunu sīvu pretestību, kas prasīja daudz laika un lielu spēku iesaistīšanu. Lieliniekiem nācās steigšus atkāpties. Kā nemirstīgu piemiņu šai kaujai, tās dalībniekiem, it sevišķi kaujās kritušajiem cīnītājiem par tēvzemi, Piņķos tika atklāts piemineklis, lai nākamajām paaudzēm vēstītu par brīvības cīnītāju varoņgaru un tēvzemes mīlestību.

Šīm kaujām veltīto pieminekli Kārlis Ulmanis atklāja 1939. gada 23.maijā. 1951. gadā to nopostīja.

2003. gadā Rīgas – Jūrmalas ielu krustojumā (gan ne tā vēsturiskajā atrašanās vietā, kas bija otrpus Rīgas ielai) uzstādīta pieminekļa kopija – tēlnieks J.Briedis, O. Skaraiņa kopija.

Uzziniet vairāk

Pagājušā gada maijā, kad Piņķu kaujām apritēja 100 gadu, Babītes novadā notika vairāki pasākumi, kas pastiprinātu uzmanību pievērsa vēsturiskajam notikumam. Video.

 

Foto: Lelde Drozdova-Auzāne

Pēdējais atjaunošanas datums: 22/05/2020 09:45
atpakaļ