2018. gada 21 . jūlijā

Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa

  • -A
  • A
  • +A

Piņķos prezentēta grāmata “Piemini Uldi Ģērmani!”

11.10.2017 12:00
DSC01167 - Copy

7. oktobrī bibliotēkā Piņķos notika grāmatas “Piemini Uldi Ģērmani!” prezentācija, kas veltīta vēsturnieka, rakstnieka un politiskā publicista Ulda Ģērmaņa 102.dzimšanas dienas atcerei.
Pasākumu vadīja studentu korporācijas “Fraternitas Livonica” biedrs, grāmatas redaktors, mag.hist. Jānis Amols. Viņš iepazīstināja ar grāmatas tapšanas gaitu, savām un citu autoru atmiņām par Uldi Ģērmani. Kopā skatījāmies NIP biroja video fragmentus no 1997.gada intervijas ar Uldi Ģērmani. Pasākumā piedalījās VDK dokumentu izpētes komisijas pārstāvji, vēsturnieki Kārlis Kangeris un Bonifācijs Daukšts. Vēsturnieki iepazīstināja klātesošos ar saviem pētījumiem par “čekas maisiem”, ar tiem saistītajām problēmām, ar Ulda Ģērmaņa uzskatiem un politiskajām publikācijām.
Stendā bija apskatāmas vairākas Ulda Ģērmaņa sarakstītās grāmatas. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iegādāties prezentēto grāmatu “Piemini Uldi Ģērmani!”. Raisot interesantu diskusiju, klausītāji uzdeva jautājumus par Ulda Ģērmaņa pētījumiem un piekļuvi dokumentiem, par viņa darbību emigrācijā, par “čekas maisiem”.

Ināra Pētersone,
Piņķu bibliotēkas bibliotekāre
Foto: Piņķu bibliotēkas arhīvs

Pēdējais atjaunošanas datums: 11/10/2017 12:00
atpakaļ