Ceturdiena, 2020. gada 26 . novembris

Vārda dienas: Konrāds, Sebastians

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Piņķos notikusi Latvijas augstākās garīdzniecības sapulce[:]

23.09.2015 11:24

[:lv]Vakar Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centrā un Piņķu svētā Jāņa baznīcā uz savu sēdi pulcējās luteriskās baznīcas Kapituls. Kapituls ir augstākās garīdzniecības sapulce, kas notiek apmēram četras reizes gadā un tajā piedalās visi trīs luterāņu bīskapi, viņu draudžu -katedrāļu vadītāji, kurus sauc par dekāniem, un 15 iecirkņu (rajonu) vadītāji, kurus sauc par prāvestiem. Kapitula darbu vada arhibīskaps Jānis Vanags. Kapitula loceklis ir arī Piņķu sv. Jāņa draudzes mācītājs Andris Krauliņš, jo viņš ir Jūrmalas iecirkņa, kurā ietilpst gan Babītes, gan Mārupes novadi, prāvests.

Kapituls savā sēdē vakar lēma par jautājumiem, kas saistīti ar Liepājas diecēzes bīskapa vēlēšanām 2016.gadā, apstiprināja amatā vairāku draudžu vadību, apsprieda jautājumus par dažādu baznīcas nozaru darbu – izglītību, diakoniju, draudžu attīstību, kā arī par luteriskās baznīcas nostāju bēgļu jautājumā.

Pirms sēdes sākuma garīdznieki apmeklēja Babītes novada pašvaldības bibliotēku un uzdāvināja jauno Luterāņu dziesmu grāmatu, jaunāko Bībeles tulkojumu un citas luterāņu grāmatas. Pasākumā viesus uzrunāja arī Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, izpilddirektore Elfa Sloceniece, kultūrizglītības centra vadītāja Biruta Grīnfelde un mūzikas skolas direktore Inita Pūķe.

Arhibīskaps J.Vanags savā sveicinājumā uzsvēra: “Tur, kur pašvaldība, skola un baznīca veiksmīgi sadarbojas savā starpā, tur ļaudīm klājas labi.

5 - Copy

3

4

1

Foto: Aigars Bērziņš[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/09/2015 11:30
atpakaļ