Trešdiena, 2020. gada 01 . aprīlis

Vārda dienas: Dagne, Dagnis

  • -A
  • A
  • +A

Piņķos iedzīvotājus priecēs āra mūzikas instrumenti

20.02.2020 12:10

Babītes novada pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu no Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes par finansējuma piešķiršanu projektam „Āra mūzikas instrumenti Piņķos, Babītes novadā ”. Iesniegums (Nr.19-04-AL04-A019.2201-000001) iesniegts ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Projekta mērķis ir izveidot labiekārtotu, drošu un pieejamu brīvā laika pavadīšanas vietu aktīvai, muzikālai atpūtai ārpus telpām bērniem un pieaugušajiem ar iespēju attīstīt radošās un muzikālās prasmes, kā arī sasniegt terapeitiskos, izglītības un izklaides mērķus, veidot sociālās attiecības, saikni ar dabu un attīstīt radošu un harmonisku sabiedrību, kā arī popularizēt veselīgu dzīvesveidu. Šāda tipa āra mūzikas instrumenti ir efektīvs mūzikas terapijas rīks gan strādājot ar Aspergera un Dauna sindromu, gan redzes un dzirdes traucējumiem, cerebrālo paralīzi, Alcheimera slimību un citām. Tāpat, darbojoties ar šādiem instrumentiem, iespējams izteikt emocijas, stimulēt kustības, mazināt stresu, dusmas, satraukumu, depresijas simptomus, uzlabot koncentrēšanās spējas, mobilitāti, koordināciju, kā arī stimulēt valodas attīstību, atmiņu, dzirdi, emocijas un visu jutekļu mērogu, palielināt pašcieņu un pašapziņu, veicināt pašpietiekamību un vēlmi vairāk laika pavadīt ārā.

Āra mūzikas instrumenti atradīsies pie Kultūrizglītības centra, kura apkārtni, domājot ilgtermiņā, pamazām plānots attīstīt par vietu, kur aug un attīstās kultūra, māksla un mūzika. Tāpat, realizējot šo projektu, tiks popularizēts novads un veidota arvien pievilcīgāka dzīves telpa gan iedzīvotājiem, gan viesiem.

Projekta attiecināmās izmaksas: 15 000 eiro.

Publiskais finansējums: 13 500 eiro.

Projekta īstenošanas laiks: no 2019. gada septembra līdz 2021. gada februārim.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

Vairāk informācijas par atbalsta saņemšanas nosacījumiem biedrības „Pierīgas partnerība” mājaslapā un sociālajos portālos.

Jolanta Ivanova, Babītes novada pašvaldības projektu vadītāja

Pēdējais atjaunošanas datums: 20/02/2020 13:01
atpakaļ