Trešdiena, 2021. gada 14 . aprīlis

Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

  • -A
  • A
  • +A

Pašvaldības ielu un ceļu uzturēšana ziemā

25.01.2021 18:50

Cik gan daudz prieka spēj dot tikko uzsniedzis sniegs! Bērnu gaviles, velkot ragavas uz kalnu, gurkstošais sniegs zem kājām, acīm tīkami dabas skati…Sniega uzsnigšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem gadā, tomēr jārēķinās, ka līdz ar patīkamajām emocijām rodas arī papildu rūpes un, iespējams, pat neērtības.

Dažkārt sasniguša sniega dēļ nevaram tik raiti izbraukt no pagalma, dodoties ceļā, jāsamazina ātrums, pastaigājoties kājām, nepieciešami ziemai piemēroti apavi, bērnu rati jānomaina pret ragavām, bet apsaimniekotājam intensīvi jādomā par drošību uz ceļiem un gājēju ietvēm.

Babītes novada pašvaldība apsaimnieko 119 km ceļus un 50 km ielas. To uzturēšanai ziemā  jau sešus gadus tiek piemērota metode, kas ir vienlīdz saudzējoša gan videi, gan maksimāli draudzīga iedzīvotājiem.

Lielajās pilsētās, piemēram, Rīgā, lielās satiksmes intensitātes dēļ izmanto sāls kaisīšanas metodi, kas visātrāk un efektīvāk attīra ceļu no apledojuma un sniega, savukārt paugurainajā Siguldas pašvaldībā tūrismam nepieciešamās ainaviskās vides saglabāšanai  izmanto ekoloģisko metodi, maksimāli izvairoties no sāls kaisīšanas, bet Babītes novada pašvaldība izvēlējusies “zelta vidusceļu”, rūpes par satiksmes dalībnieku drošību apvienojot ar rūpēm par vides kvalitātes saglabāšanu.

Kad sniega kārta sasniegusi likumā noteikto biezumu, ielas tiek attīrītas no sniega secīgi saskaņā ar valstī noteiktajām ceļu uzturēšanas klasēm,  vispirms notīrot tās, kur satiksmes intensitāte lielāka, kā arī tās, pa kurām kursē sabiedriskais transports un notiek skolēnu pārvadājumi. Brauktuves daļā lieto mitrinošu sāli.

Savukārt gājēju ietves parasti tiek kaisītas ar smilts  – sāls maisījumu, kas ir samērā draudzīgs videi: nekaitē apstādījumiem – zālienam un kokiem, nenodara ļaunumu dzīvniekiem – saskarē ar virsmu neiekaist ķepas, nebojā apavus, kā arī ļauj saglabāt ainaviskumu, nepārvēršot balto sniega segu par netīriem dubļiem.

Līdztekus jau ieplānotajiem darbiem, kas paredz nodrošināt drošu un patīkamu satiksmes infrastruktūras izmantošanu ziemā, Babītes novada pašvaldības vadība vienojusies ar apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Hagberg” no 2021. gada 26. janvāra papildus nodrošināt arī kvalitātes kontroli, t.i., regulāru teritorijas apsekošanu no rītiem, pēcāk ziņojot par esošo situāciju, kā arī līdz pēcpusdienai veicamajiem darbiem.

Meteoroloģiskā prognoze liecina, ka tuvākajās dienās gaisa temperatūra saglabāsies pozitīva, gaidāma arī intensīva snigšana. Vien nedēļas beigās gaisa temperatūra varētu pazemināties un noslīdēt zem nulles.

SIA “Hagberg” rēķinās ar ilgstošu snigšanu un pieaugošo sniega segas biezumu un plānos uzturēšanas darbus atbilstoši tam.

Aicinām būt saprotošiem un pacietīgiem, autobraucējiem –  plānot papildu laiku ceļam, būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci, kā arī izvēlēties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu!

Māra Mičule, Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 26/02/2021 12:26
atpakaļ