Trešdiena, 2019. gada 16 . janvāris

Vārda dienas: Lida, Lidija

  • -A
  • A
  • +A

Ārkārtas gadījumos

Kur saņemt medicīnisko palīdzību svētku laikā?

Pirms gaidāmajām svētku brīvdienām, no 22. līdz 26. decembrim un no 29. decembra līdz 1. janvārim, Nacionālais veselības dienests (NVD) iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām. Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika.

Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.
Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Par vizīti pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums 1,42 eiro apmērā*.

Traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Ja tiek plānots patstāvīgi doties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, pirms došanās (ja tas ir iespējams), ieteicams ar slimnīcu sazināties par palīdzības saņemšanas iespējām atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.

*Pacienta līdzmaksājums nav jāveic no pacienta līdzmaksājuma atbrīvotajām iedzīvotāju grupām. Piemēram, bērniem līdz 18 gadiem, 1. grupas invalīdiem, trūcīgām personām, politiski represētām personām u.c.

Informāciju sagatavoja:

Tanita Tamme
Nacionālā veselības dienesta
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67 043 744

29466001

Sabiedriskās kārtības un likumpārkāpumu gadījumā

Babītes novada pašvaldības Sabiedriskās kārtības daļa


67950255

Gadījumos, kad konstatēti bērnu tiesību pārkāpumi, ir apdraudēta bērna drošība un dzīvība vai pret bērnu vērsta vardarbība un tas notiek ārpus Bāriņtiesas noteiktā darba laika, iedzīvotajiem lūgums vērsties Valsts Policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirkņa dežūrdaļā pa tālr. 67950255. Šis tālrunis darbojas 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā.


112

Nelaimes gadījumā

(bezmaksas zvans) Vienotais ārkārtas palīdzības izsaukumu numurs; Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Neatliekamā medicīniskā palīdzība113 vai 112

Valsts policija: 110 vai 112

Latvijas gāzes avārijas dienests: 114 vai 112

Par rīcību iespējamās pārvades gāzesvada avārijas gadījumā un veicamajiem aizsardzības pasākumiem>>


8404

Elektrotīkla bojājumu pieteikšana

(bezmaksas zvans) AS “Sadales tīkls”


66016001

Medicīniski padomi

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis. Medicīniski padomi vienkāršu saslimšanu gadījumā, kad nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība


26550770

Valsts pilnvarotais veterinārārsts Babītes novadā – Zigurds Ronis


67222922 (Lattelekom) vai 27722292 (Bite)

Diennakts krīzes tālruņi

Biedrība „Skalbes” – krīzes, psiholoģiskais un emocionālais atbalsts.

Babītes novada karte 

Pēdējais atjaunošanas datums: 21/12/2018 15:09
atpakaļ