Pirmdiena, 2022. gada 24 . janvāris

Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija

  • -A
  • A
  • +A

Pasniegti Babītes novada pašvaldības apbalvojumi

10.05.2021 10:22

Neierastie apstākļi, kas jau vairāk kā gadu liedz rīkot publiskus pasākumus, liek meklēt jaunus veidus, kā radīt svētku sajūtu. Tāda neliela, bet katram individuāli pielāgota bija arī šī gada Babītes novada pašvaldības apbalvojumu pasniegšana. Ar Babītes novada pašvaldības apbalvojumiem, kas tika pasniegti otro reizi (pirmā reize bija 2019. gada 17. novembrī) šogad pateicāmies kopumā 41 apbalvojumam izvirzītajam pretendentam par veikumu savā pārstāvētajā jomā, kas labvēlīgi ietekmējis un veidojis šodienas Babītes novadu.

Ceļš līdz Babītes novada pašvaldības apbalvojumu pasniegšanai šoreiz gan bija ilgāks nekā sākotnēji plānots. 2020. gada vasarā domes sēdē apstiprinātos apbalvojumu saņēmējus bija plānots sveikt valsts svētkiem veltītā svinīgā ceremonijā novembrī. Pandēmijas ietekmē šāds pasākums nenotika, un ar skatu iespējami cerīgākā nākotnē dome lēma apbalvošanu pārcelt uz plānoto valsts svētkiem veltīto pasākumu 2021.gada maijā. Diemžēl publisku pasākumu rīkošanas liegumi joprojām ir spēkā. Tādēļ visiem – kopumā 41 pretendentam – Babītes novada pašvaldības apbalvojumus domes priekšsēdētājs Aivars Osītis un vietniece Darja Cvetkova pasniedza uzreiz pēc valsts svētkiem – 5. un 6. maijā – individuāli.

Novērtējot cilvēkus un uzņēmumus Babītes novadā, ar ko lepojas līdzcilvēki, kaimiņi, kolēģi un ikviens, kam rūp novada labklājība, kopumā pašvaldības apbalvojumu saņēmēju lokā piecās kategorijās: Kultūra, Izglītība, Vides kvalitātes uzlabošana, Uzņēmējdarbība un Sports, bija 41 pretendents, no kuriem – 14 juridiskas un 27 – fiziskas personas.

Juridiskas personas balvā saņēma stikla balvu ar rododendru un apliecību, fiziskas personas – krūšu zīmi un atzinības rakstu (I pakāpes apbalvojums) un pateicības rakstus (II pakāpes apbalvojums).

KULTŪRA

I pakāpes apbalvojums

Koklētāju ansamblim Balti (“Nodibinājumam kokļu mūzikas centrs “BALTI””) un Laurim Siliņam par izciliem sasniegumiem kultūras jomā, veicinot Babītes novada vārda atpazīstamību Latvijā un starptautiskā mērogā;

Andrim Krauliņam par nozīmīgu ieguldījumu kultūrvides attīstībā Babītes novadā;

Jānim Amolam par mūža ieguldījumu vietējā kultūras mantojuma saglabāšanā.

II pakāpes apbalvojums

Mārtiņam Mitenbergam par nozīmīgu ieguldījumu kultūrvides attīstībā Babītes novadā;

Lilijai Liporai, Edgaram Liporam, Birutai Grīnfeldei, Dacei Ulpei, Sabīnei Upeniecei-Pikai un Ilzei Valpēterei par ieguldījumu kultūrā.

IZGLĪTĪBA

I pakāpes apbalvojums

Privātajai sākumskolai “Vinnijs” (SIA “Bērnudārzs Vinnijs”), privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “Varavīksnes putns” (biedrībai “Varavīksnes putns”) un privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “Liesmiņas” (SIA “Ex Gratia”) par ilggadēju ieguldījumu un inovatīvu pieeju pedagoģiskajā darbā un izglītības jomas attīstībā Babītes novadā;

Annai Laicānei un Initai Pūķei par ilggadēju ieguldījumu un inovatīvu pieeju pedagoģiskajā darbā un izglītības jomas attīstībā Babītes novadā;

Anitai Rozei par izcilību profesionālajā darbībā, veicinot Babīes novada bērnu un jauniešu sasniegumus izglītībā;

Ilgai Stašulānei par ilggadēju ieguldījumu un inovatīvu pieeju pedagoģiskajā darbā un izglītības jomas attīstībā Babītes novadā.

II pakāpes apbalvojums

Silvijai Mitenbergai, Lidijai Jonikānei un Ilzei Rozenbergai par ilggadēju ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un izglītības attīstībā Babītes novadā.

SPORTS

I pakāpes apbalvojums

Biedrībai “Sporta klubs Babīte” par ieguldījumu Babītes novada sporta dzīves attīstībā un popularizēšanā;

Kamillai Vanadziņai par izciliem sasniegumiem vieglatlētikā nacionālajā līmenī;

Guntaram Reikam par ieguldījumu aktīva dzīvesveida veicināšanā Babītes novadā;

Sergejam Varšam par ieguldījumu Babītes novada sporta dzīves attīstībā un popularizēšanā.

II pakāpes apbalvojums

“Sporta kluba Babīte” novusa komandai par izciliem sasniegumiem novusā;

Ilonai Kojalovičai par izciliem sasniegumiem vieglatlētikā senioriem nacionālajā un starptautiskajā līmenī;

Germanam Matjušenko par izciliem sasniegumiem telpu futbolā nacionālajā līmenī;

Verai Varšai un Edītei Šteinbergai par ieguldījumu sporta attīstībā.

UZŅĒMĒJDARBĪBA

I pakāpes apbalvojums

Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “PĒRNES L” par ilggadēju ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā Babītes novadā;

Ģimenes restorānam, viesnīcai “Irbēni” (sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Liepājas virziens”) par nozīmīgu darbavietu skaita nodrošināšanu novada iedzīvotājiem ilgtermiņā.

VIDES KVALITĀTES UZLABOŠANA

I pakāpes apbalvojums

Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “LABIE KOKI” par ieguldījumu Babītes novada kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanā;

Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Buku audzētava” par ieguldījumu Babītes novada teritorijas ilgtspējīgā attīstībā;

Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavai “Babīte” par ieguldījumu novada ainavas veidošanā;

Sabiedrībai ar ierobežotu atbildību “Ārstu prakse “Svīre plus””, Dinas Lagzdiņas ģimenes ārsta praksei, Daigas Molodcovas ģimenes ārsta praksei un SIA “Good Life Clinic” par ieguldījumu sociālās labklājības veicināšanā;

Aigaram Remesam par ieguldījumu Babītes novada teritorijas ilgtspējīgā attīstībā;

Marijai Skripko par ieguldījumu labdarībā.

Babītes novada pašvaldības apbalvojumu sistēma izveidota 2019.gadā, apstiprināta 2019. gada 29. maija domes sēdē. Babītes novada pašvaldības apbalvojumi šogad tika pasniegti otro reizi.

 Lelde Drozdova-Auzāne,

 Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Fotogrāfiju/video autores: Lelde Drozdova-Auzāne un Māra Mičule, Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes

Pēdējais atjaunošanas datums: 10/05/2021 14:21
atpakaļ