Otrdiena, 2020. gada 07 . jūlijs

Vārda dienas: Alda, Maruta

  • -A
  • A
  • +A

Parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par prezidenta apturētajām likuma izmaiņām pašvaldību pilnvaru termiņos

13.01.2020 17:46

No 16.janvāra līdz 14.februārim Latvijā norisināsies parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par prezidenta apturētajām likuma izmaiņām pašvaldību pilnvaru termiņos.

Babītes novadā parakstīties būs iespējams:

Babītes novada pašvaldībā, Centra ielā 4,Piņķos, 1.stāvā.

Parakstu vākšanas punkta darba laiks:

pirmdien, ceturtdien no plkst. 14.00 līdz plkst.18.00;

otrdien, trešdien no plkst. 13.00 līdz plkst.17.00;

piektdien, sestdien, svētdien no plkst.9.00 līdz plkst.13.00.

Aizvadītā gada 23.decembrī, pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 72. pantu un 41 Saeimas deputāta prasību, Valsts prezidents Egils Levits apturēja Saeimā 2019.gada 19.decembrī pieņemto likumu  “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā “Par pašvaldībām” publicēšanu uz diviem mēnešiem.

Satversmē noteikts, ka Valsts prezidentam likuma publicēšana ir jāaptur, ja to pieprasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu, un šādā kārtībā apturēts likums nododams tautas nobalsošanai, ja to pieprasa ne mazāk kā viena desmitā daļa vēlētāju. Kārtība, kādā jānotiek parakstu vākšanai, noteikta likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”.

Apturētie grozījumi paredz mainīt domes pilnvaru termiņu ārkārtas vēlēšanu sarīkošanas gadījumā, proti, noteikt, ja līdz kārtējām vēlēšanām ir vairāk nekā 24 mēneši, ārkārtas vēlēšanās jauno domi ievēl uz atlaistās domes pilnvaru termiņu. Savukārt, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no deviņiem līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēl uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz četru gadu pilnvaru termiņu. Tāpat izmaiņas paredz, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, jaunas domes vēlēšanas nenotiek un līdz kārtējām domes vēlēšanām darbojas pagaidu administrācija.

Pēdējais atjaunošanas datums: 13/01/2020 17:46
atpakaļ