Sestdiena, 2020. gada 30 . maijs

Vārda dienas: Lolita, Vitolds

  • -A
  • A
  • +A

Bāriņtiesa aicina ārkārtējās situācijas laikā īpašu vērību pievērst bērnu drošībai un aprūpei

25.03.2020 13:18

Babītes novada bāriņtiesa (turpmāk – Bāriņtiesa) informē, ka saistībā ar Latvijā un ārvalstīs noteikto ārkārtējo situāciju Covid-19 izplatības mazināšanai tiek ierobežota klientu apkalpošana klātienē. Saziņa un pakalpojumu sniegšana notiks attālināti, izņemot īpašus gadījumus, kad apsekošana klātienē nebūs atliekama  – būs apdraudēta bērna veselība, dzīvība un drošība.

Bāriņtiesa aicina ārkārtējās situācijas apstākļos īpašu vērību pievērst bērnu drošībai un aprūpei!

Atgādinām, ka bērns nav atstājams bez uzraudzības līdz brīdim, kamēr viņš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu. Savukārt gadījumos, ja bērns ir sasniedzis septiņu gadu vecumu, bērna vecāku pienākums ir katrā situācijā individuāli izvērtēt, vai septiņus gadus veca bērna atstāšana bez uzraudzības neradīs draudus bērna drošībai. Bērniem jābūt informētiem un instruētiem, kā nepieciešamības gadījumā sazināties ar saviem tuviniekiem vai citām uzticamām personām, kā izsaukt palīdzību.

Bāriņtiesa aicina iedzīvotājus informēt par tiem bērniem, kuri valstī noteikto iebraukšanas ierobežojumu dēļ pašlaik atrodas tuvinieku aprūpē bez likumiskas pārstāvības, lai pārliecinātos, vai personas, kuras uzņēmušās šādu bērnu aprūpi, ir gatavas un spējīgas veikt arī turpmāku bērna aprūpi.

Tāpat Bāriņtiesa aicina iedzīvotājus ziņot par nepieciešamo palīdzību bērniem, kuru vecākiem jāatrodas pašizolācijā, un aizgādnībā esošām personām, kuru aizgādņi neatrodas Latvijā, lai pārliecinātos, ka persona ar ierobežotu rīcībspēju ir nodrošināta ar nepieciešamo atbalstu.

Vecākiem, kuri neilgu laika periodu ir spiesti atstāt bērnu citas personas aprūpē, atrodas ārvalstīs, tiek piedāvāta iespēja attālināti izdot pilnvaru bērna pārstāvībai, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus tīmekļvietnē www.latvijasnotars.lv.

Ārkārtējās situācijas laikā dokumentu iesniegšana Bāriņtiesā klātienē būs ierobežota, aicinām tos sūtīt elektroniski uz e-pastu barintiesa@babite.lv, pa pastu uz adresi Centra iela 4, Piņķi, Babītes pagasts, Babītes novads, LV-2107, vai  ievietot pasta kastē, kura atrodas pie pašvaldības ēkas Centra ielā 4, Piņķos, Babītes pagastā.

Tālruņi konsultācijām un vispārējai saziņai ar Bāriņtiesu: 67914647, 67914824 26513837, 28676338.

Babītes novada bāriņtiesa

Pēdējais atjaunošanas datums: 25/03/2020 16:29
atpakaļ