Sestdiena, 2021. gada 18 . septembris

Vārda dienas: Vaira, Vairis, Vera

  • -A
  • A
  • +A

Novadnieki kopā rada dziesmotu pasaku un aicina uz koncertuzvedumu 1.jūnijā

01.06.2017 12:03

Latvijas valsts simtgadei veltītie pasākumi Babītes novadā

 Projekts “Mūsu novadnieki Latvijai”

(Projekta autors: pašnodarbinātā persona Kristīne Paņko)

Solīšiem klusiem un nemanāmiem ir atnācis pavasaris. „Čiep, čiep, čiep! Laiks mosties! Pavasaris klāt!” skaļi čivinot, sauc putni. Visapkārt viss sāk mosties. Pavasarī gandrīz ikviens nododas sapņiem, piemēram, zaķi iespējams sapņo par burkānu planētu, lāči par lielu liepu dārzu, kur bites medu gādā, eži – par spārniem, lai varētu lidot. Bet par ko sapņo mazās ziedu laumiņas? …” (Sandra Krūmiņa)
1.jūnijā Kultūrizglītības centrā Piņķos Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros aicinām uz muzikāli interaktīvu koncertuzvedumu “Laumiņu dejas”, kur izskanēs desmit novadnieces Silvijas Silavas dziesmas, kas saistītas vienojošā pasakā pēc Sandras Krūmiņas un Kristīnes Paņko scenārija.

Print
Ar šo koncertuzvedumu tās autores vēlas iepazīstināt bērnus un viņu vecākus ar Babītes novada muzikālajām bagātībām, tostarp jaunradi pirmsskolas vecuma bērniem. Mūzikas autore Silvija Silava ir ilggadēja Babītes novada iedzīvotāja, kura devusi neatsveramu ieguldījumu Latvijas mūzikā – gan kā profesionāla komponiste, aranžētāja un ērģelniece, gan arī kā savu dziesmu izpildītāja.
Koncertuzvedumā dziesmas dziedās Babītes novada bērnu vokālie ansambļi “Karameles” un “Ledenītes”. Popgrupa “Karameles” novadā darbojas jau no 2012.gada. 2016.gada martā “Karameles” paplašinājās, grupā uzņemot jaunāka vecuma dalībniekus, kas apvienojās popgrupā “Ledenītes”.
Stāstot pasaku par laumiņām, izsapņojot viņu sapņus, ilustrējot piedzīvojumus, kas notiek mežā ar dziesmām, abu popgrupu dalībniekiem būs iespēja gūt skatuves pieredzi mūsdienīgā priekšnesumā. Iejusties laikā un telpā bērniem palīdzēs scenogrāfe, arī novadniece Inga Pleša, bet video montāžu veidos Uldis Timma.
Koncertuzvedums tapis projekta “Mūsu novadnieki Latvijai” ietvaros un ir viena no sešām iniciatīvām, kam piešķirts Babītes novada pašvaldības līdzfinansējums, piedaloties Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu konkursā „Es esmu Latvija”.

Aicinot uz koncertu,
Kristīne Paņķo,

projekta “Mūsu novadnieki Latvijai” vadītāja

Par citiem Latvijas valsts simtgadei veltītiem projektiem Babītes novadā uzziniet šeit!

Foto: Aleksandrs Garda

Pēdējais atjaunošanas datums: 06/06/2017 14:46
atpakaļ