Piektdiena, 2020. gada 07 . augusts

Vārda dienas: Alfrēds, Fredis, Madars

  • -A
  • A
  • +A

Nosvinēti otrie Salas pagasta Sīpolu svētki – fotogalerija

27.08.2019 11:48

Ar dziesmām un dejām, teātra izrādēm, meistarklasēm, radošajām darbnīcām bērniem, Sīpolu gadatirgu un vēl daudz dažādām citām aktivitātēm 25.augustā nosvinēti otrie Salas pagasta Sīpolu svētki.

Pasākuma laikā notika Sīpolu gadatirgus, kurā varēja iegādāties dažādus pašmāju ražotāju gardumus, rotas, darinājumus no koka, rožu stādus, sīpolpuķu stādus, pinumus, keramiku un citas noderīgas lietas.

Sīpolu kapāšanas čempionātā spēkiem mērojās veiklākie sīpolu kapātāji. Savukārt zinātkārajiem bija iespēja piedalīties meistarklasē „Sīpola lietošana uzturā” kopā ar profesionālu pavāru. Putnu mīļotāji Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas grupas organizētajā darbnīcā paši savām rokām varēja izgatavot putnu barotavas, ko nest līdzi uz mājām.

Šogad plaši pārstāvēti bija ēdinātāji- svētkos varēja mieloties ar dažādiem gardumiem – sākot ar franču pankūkām un beļģu vafelēm, beidzot ar burgeriem, uz uguns ceptu gaļu un štovētiem kāpostiem.

Mazākajiem pasākuma apmeklētājiem prieku sagādāja ne tikai leļļu teātra izrādes, bet arī radošās aktivitātes kopā ar Smilšu lampas komandu un rotaļas ar pasaku tēlu Sīpoliņu. Par muzikālo noformējumu pasākumā rūpējās grupas “Ārpilsētas Sakars”, “Svētdienas Aprīlis” un “RIGA Reggae”.

Svētkos savu svinīgo atklāšanu piedzīvoja jaunais “Vietvalžu” vides objekts “Sīpols”, kas ir viens no projektā “Tūrisms kopā” uzstādītajiem vides objektiem Pierīgā.

Svētku laikā tika atklātas arī divas izstādes – “Sastingusī saules gaisma” (dzintars no Jūrmalas pilsētas muzeja krājuma) un “Vārdu stāsti” (tapusi Babītes novada projektu konkursā Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā). Izstāde “Sastingusī saules gaisma” KIC filiāles Salas pagastā “Vietvalži”  otrajā stāvā būs skatāma līdz pavasarim.

Fotogalerija (Emīls Desjatņikovs, Māra Mičule):

Pēdējais atjaunošanas datums: 04/09/2019 09:03
atpakaļ