Svētdiena, 2021. gada 24 . janvāris

Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija

  • -A
  • A
  • +A

Noslēdzies projekta “Aktīvais mantojums” pirmais posms

23.11.2020 10:52

Projekts “Aktīvais mantojums” paredzēts Babītes novada  iedzīvotāju iesaistīšanai kultūrvēsturiskā mantojuma  izzināšanā, izpētē, izmantošanā un popularizēšanā. Patlaban ir noslēgusies projekta 1. daļa – izzinošā spēle “ Atrodi mani!”. Iedzīvotājiem tika piedāvāts atpazīt sešus kultūrvēsturiskos objektus novadā.

Sākotnēji spēles nosacījumi paredzēja, ka iedzīvotājiem jāatsūta savs foto uz objekta fona, taču vēlāk spēles uzdevumi paredzēja tikai atbildes un iesūtīto fotouzņēmumu – kā bonusa punktu. Tas saistīts ar iebildumiem un ierosinājumiem no novada iedzīvotāju puses, jo

1)            identificējamie objekti atrodas plašā teritorijā, kas nav sasniedzama ar sabiedrisko transportu no jebkura novada apdzīvotā punkta. Ne visiem novada iedzīvotājiem pieejams individuālais autotransports un  ne visi ir pietiekami atbilstošā fiziskā formā, lai pārvietotos ar velosipēdu.

2)            ne katram senioram ir viedtālrunis ar  foto kameru.

Spēlē aktīvi piedalījās 46 dalībnieki. Galvenokārt – ģimenes, 43 dalībnieki no Salas pagasta, trīs – no Piņķiem.

Spēle bija izziņota Babītes novada pašvaldības mājaslapā, pašvaldības informatīvajā izdevumā “Babītes Ziņas”, Kultūrizglītības centra filiāles “Vietvalži” Facebook lapā,  Facebook grupā “Manas mājas -Salas pagasts, Babītes novads”, informatīvajos  materiālos bibliotēkās Spuņciemā un Piņķos. Spēles jautājumi aptver novada teritoriju  – trīs jautājumi par Salas pagasta ciemu teritoriju un trīs jautājumi par Piņķiem, Annas muižu un Babīti.

Protams, bijām cerējuši uz lielāku iedzīvotāju aktivtāti, īpaši Piņķos. Daļēji to var izskaidrot ar COVID-19 pandēmiju un tās izraisītajām problēmām – cilvēkiem ir daudz vairāk neatliekamu ikdienas jautājumu, ar kuriem jātiek galā. Salas pagasta iedzīvotāju lielāka aktivitāte izskaidrojama ar KIC “Vietvalži” un E. Pāvula memoriālās izstādes darbību un aktivitātēm – iedzīvotāji nemitīgi tiek iesaistīti kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā; ir zināms, ka “Vietvalži” ir resurss, kur  rast informāciju.

Sākotnēji atsaucība un interese par spēli bija liela, bet  mazinājās līdz ar jautājumu grūtības pakāpes pieaugumu. No spēles sākuma līdz beigām tikai viena dalībnieku komanda ir atbildējusi 100% pareizi uz visiem jautājumiem, kā arī atsūtījuši foto, tā ir Kulvinsku ģimene no Salas pagasta.

Atbilstoši projekta un spēles nolikumam uzvarētāji saņem vērtīgas balvas. Galveno balvu saņems Kulvinsku ģimene.  Vēl tiek paredzētas veicināšanas balvas aktīvajiem atmiņu stāstu u.c. materiālu sniedzējiem otrajai projekta aktivitātei – digitālās izstādes “Neizzinātās vēstures lappuses” veidošanā. Balvas tiks pasniegtas projekta noslēgumā gada nogalē (datums tiks precizēts).

Inga Sarma,

projekta “Aktīvais mantojums – Babītes novada iedzīvotāju iesaistīšana

novada kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā un saglabāšanā” vadītāja

Fotogrāfijas no dalībnieku personīgā arhīva. Projekta autore saņēmusi dalībnieku atļauju tās publicēt pašvaldības komunikācijas kanālos.

Par projektu “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā 2020”.

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/11/2020 10:59
atpakaļ