Sestdiena, 2020. gada 11 . jūlijs

Vārda dienas: Leonora, Svens

  • -A
  • A
  • +A

Noskaidroti projektu konkursa uzvarētāji

02.06.2020 10:10

Turpinot iepriekšējos gados veiksmīgi iesākto tradīciju, Babītes novada pašvaldība aprīļa sākumā izsludināja pieteikšanos projektu konkursam „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā”. Konkursa mērķis – iesaistīt vietējās kopienas iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un komercsabiedrības novada vides kvalitātes uzlabošanā, tai skaitā, kultūras pasākumu organizēšanā, kultūras vērtību saglabāšanā, teritorijas labiekārtošanā, sabiedrisko aktivitāšu dažādošanā, kā arī veselīga dzīvesveida un sporta popularizēšanā.

Konkursā šogad tika iesniegti desmit projektu pieteikumi, no kuriem finansējuma saņemšanai apstiprināti pieci.

Finansējums piešķirts diviem fonda “SANA MARE” projektiem Babītes novada brīvdabas vēstures ekspozīcijas “Izauklētā Brīvība Babītes pagastā” – astoņu vides objektu – izbūvei, “Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrībai” projekta “Aktīvais mantojums – Babītes novada iedzīvotāju iesaistīšana novada kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā un saglabāšanā” īstenošanai. Projektā paredzētas izzinošas vēstures orientēšanās spēles Babītes novada ģimenēm ar bērniem, kā arī virtuālas izstādes “Neizzinātās vēstures lapaspuses” izstrāde. Par piešķirto finansējumu biedrība “Mans ciemats” īstenos projektu “Mežāres – draudzīgām ģimenēm, 2020!” – labiekārtos rotaļu laukumu Kadiķu ielā 10 Mežārēs. Savukārt “Latvijas Ornitoloģijas biedrība” projekta “Iepazīsti Babītes novada dabu! 2020” ietvaros organizēs trīs ekskursijas dabā, iepazīstot putnus, kukaiņus un sēnes, kā arī plāno izstrādāt putnu vērošanas maršrutu gar Babītes ezeru, kas visiem interesentiem vēl daudzus gadus būs pieejams elektroniskas brošūras veidā.

“Latvijas kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrības” orientēšanās spēli plānots organizēt jau jūlijā, savukārt “Latvijas Ornitoloģijas biedrības” ekskursijas – laikā no augusta līdz oktobrim. Aicinām būt aktīviem un sekot līdzi informācijai pašvaldības informatīvajos kanālos – www.babite.lv un facebook.com/Babitesnovads.

Visu projektu īstenošanas termiņš – 2020. gada 30. novembris.

Kopējais budžetā ieplānotais finansējums šī gada projektu konkursam ir 20 000 eiro, vienam projektam piešķiramais finansējuma apjoms – līdz 4 000 eiro.

Babītes novada pašvaldības projektu vadītāja Jolanta Ivanova stāsta, ka projektu konkurss „Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” norisinās jau ceturto gadu, pērn tā ietvaros izveidots vēstures izziņas stends Skārduciemā, notikušas biedrības “Radošais laiks” organizētās mākslas dienas “Putni”, “Latvijas Kultūrvēsturiskās ainavas un vēsturiskās atmiņas izpētes un saglabāšanas biedrība” izveidojusi ceļojošo izstādi, pēc tam organizējot arī sarunu ciklu un konkursu novada vispārizglītojošo skolu audzēkņiem, “Latvijas Ornitoloģijas biedrība” kuplā skaitā pulcējusi interesentus izglītojošās ekskursijās, īstenoti teritoriju labiekārtošanas darbi Mežārēs un Piņķos.

Pateicamies visiem, kas piedalījās projektu konkursā! Uz tikšanos pasākumos!

Māra Mičule,

 Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 06/06/2020 20:40
atpakaļ