Piektdiena, 2021. gada 05 . marts

Vārda dienas: Aurora, Austra

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]No Tolosas koru konkursa mājās atvesta 2.vieta[:]

25.06.2015 13:19

[:lv]No 25. oktobra līdz 6. novembrim Babītes novada jauniešu koris “Maska” bija Spānijā, kur sniedza vairākus koncertus dažādās Basku zemes pilsētās, kā arī piedalījās 46. Tolosas koru konkursā, kas ir viens no sešiem Eiropas koru Grand Prix posmiem.

Veiksmīgs starts divās konkursa kārtās – polifonijas un tautas mūzikas skaņdarbu izpildīšanā – un kopvērtējumā – „Maska” tika atzīts par otro labāko kori atlasi izturējušo astoņu koru un sešu vokālo grupu konkurencē. To apsteidza vien Kijevas Mūzikas institūta sieviešu koris. 3. vieta – Spānijas sieviešu korim “Aurum”. Zīmīgi, ka tikai otro gadu viendabīgie un jauktie kori konkursā tiek vērtēti kopā, kas nozīmē, ka “Maska” jaukto koru konkurencē ir sasniegusi augstāko vērtējumu.

“Ar kora sniegumu konkursā kopumā esmu apmierināts, protams, 2. vieta vienmēr ir nedaudz sāpīga, jo tas nozīmē, ka tikai nedaudz pietrūka līdz uzvarai! Taču, skatoties līdzšinējo Latvijas koru pieredzi, jāsaka, ka esam startējuši ļoti veiksmīgi, jo arī citiem labākajiem Latvijas amatieru koriem ne vienmēr ir izdevies izcīnīt uzvaru šajā konkursā. Un jaukto koru konkurencē “Maska” bija labākie, par to liels prieks! ” tā sasniegumu komentē kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Uzstājoties koncertā Zumaia pilsētā (Foto no “Maska” arhīva)

Pirms un pēc konkursa “Maska” sniedza koncertus dažādās Spānijas pilsētās – Tafallā (Tafalla), Zumaiā (Zumaia), Sansebastjanā (San Sebastian), Pamplonā (Pamplona), Getkso (Getxo) un Berā (Bera), aizvadot vērienīgāko koncerttūri savā gandrīz 15 gadu pastāvēšanas vēsturē. Koncerti baznīcās un koncertzālēs bija ļoti labi apmeklēti. Klausītāji īpaši augstu vērtēja kora izpildīto basku mūziku, tomēr arī latviešu kormūzika un “Pūt vējiņi” koncerta noslēgumā tika uzņemti ar stāvovācijām.

“Maska” pateicas par atbalstu un mīlestību, ko nepārtraukti izjuta no kora atbalstītājiem. Līdz gada beigām korim plānoti vēl vairāki koncerti. Lūdzam sekot informācijai mājas lapā www.korismaska.lv, FacebookprofilāTwitter,  kā arī sabiedriskajos medijos un Babītes novada mājaslapā www.babite.lv un Facebookprofilā.

Uz tikšanos jau pavisam drīz![:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 09/07/2015 06:29
atpakaļ