Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

  • -A
  • A
  • +A

Nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņš pagarināts līdz 15.novembrim

03.04.2020 11:55

Pamatojoties uz valstī izsludināto ārkārtējo situāciju sakarā ar vīrusa COVID -19 izplatību un tās prognozējamo iespaidu uz valsts ekonomiku, kā arī atsaucoties uz Saeimā pieņemto likumprojektu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4. punktā paredzēto tiesību pašvaldībām 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros, Babītes novada pašvaldības dome lēmusi par visu 2020.gada nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas termiņu  – 31.marts, 15.maijs, 17.augusts – pagarināšanu līdz 2020.gada 15.novembrim.

Aprēķinātais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums veicams pa daļām vai uzreiz līdz 15.novembrim, katram individuāli izvērtējot savas finanšu iespējas.

Gada sākumā iedzīvotājiem un uzņēmējiem izsūtīts paziņojums par nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu, kurā norādīts arī termiņš 31.marts, līdz kuram gada maksa vai 1.ceturkšņa maksājums no aprēķinā nodokļa veicams.

Informējam, ka par 2020.gadā veicamajiem nekustamā īpašuma nodokļa maksājumiem līdz 2020.gada 15.novembrim kavējuma nauda netiks piemērota.

Atgādinām, ka saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju pašvaldības kase ir slēgta. Nomaksāt NĪN iespējams internetbankā, portālā www.epakalpojumi.lv un www.latvija.lv, kā arī visās Maxima veikalu kasēs, uzrādot maksājuma paziņojumu.

Veicot maksājumu internetbankā, būtiski ir pārliecināties, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu. Pārskaitījums veicams uz kādu no tiem pašvaldības kontiem, kas norādīti sagatavotajā maksāšanas paziņojumā.

Droši un ērti NĪN ir nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv iespējams veikt nomaksu arī par citas fiziskas vai juridiskas personas īpašumiem.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Babītes novada pašvaldības nodokļu administratoriem Arvi Ančevski, tālr. 67914189, vai Olitu Zariņu, tālr. 67914386.

Informāciju sagatavoja Māra Mičule, Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 23/04/2020 09:17
atpakaļ