Trešdiena, 2018. gada 23 . oktobris

Vārda dienas: Daina, Dainida, Dainis

 • -A
 • A
 • +A

Maskošanās svētki 31.oktobrī “Vietvalžos”: atdarināšanas konkurss “Faktors X”, spokainā ekspedīcija uz šausmu istabām, lielā spokošanās ballīte ar pasaku tēliem!

09.10.2018 16:29
Maskošanās svētki

Kopš senseniem laikiem gada tumšā puse latviešiem ir maskošanās laiks. Čigāni, budēļi, ķekatas, kaitas, tatari, spiekstiņi, kurciemi, Mārtiņbērni, Katrīnas bērni, buki, miežvilki. Tie ir tikai daži no vairāk nekā 70 Latvijā sastopamajiem dažādu masku grupu nosaukumiem. Maskošanās izdarības saistītas ar gadskārtām un notika galvenokārt gada tumšajā pusē. Arī Salas pagasta “Vietvalžos” jau pavisam drīz – 31.oktobrī – notiks maskošanās, spokošanās un baidīšanās!

Maskošanās svētku programmā:

Plkst.18:00 Atdarināšanas konkurss “Faktors X” . 

Plkst. 19:00 Saldo spociņu un zirneklīšu darbnīcas, masku darināšanas darbnīcas lieliem un maziem, rotaļas un lielā spokošanās ballīte ar pasaku tēliem!

Maskošanās svētkus vadīs Oza Ragana,Grāfs Drakula un citi šaušalīgie pasaku tēli!

Ieeja pasākumā ar maskām vai par ieejas maksu – 1 EUR.

Atdarināšanas konkurss “Faktors X”

KAS VAR PIETEIKTIES DALĪBAI KONKURSĀ?

Dalībai atdarināšanas konkursā “Faktors X” var pieteikties Babītes novadā dzīvojošie bērni un jaunieši no 6 līdz 18 gadu vecumam grupās no 2 līdz 5 cilvēkiem un individuāli.

KĀ PIETEIKTIES?

Pieteikties konkursam var līdz 29.oktobrim, uz  e-pastu sabine.upeniece@babite.lv ar virsrakstu “Faktors X” sūtot:

1.Aizpildītu pieteikuma anketu;

2.Fonogrammu ar nosaukumu- grupas/solo nosaukums, numura nosaukums;

3.Parakstītu vecāku atļauju par bērna dalību un atļauju bērnu fotografēt un filmēt un publicēt attēlus un video Babītes novada pašvaldības mājas lapā, avīzē un sociālajos tīklos.

Ar konkursa nolikumu varat iepazīties šeit >>>

KAS BŪS JĀDARA?

 1. Dalībniekiem pēc brīvas izvēles jāsagatavo vienas dziesmas vai dziesmu virknējuma (popūrija) atdarināšanas šovs no 3 līdz 7 min.
 2. Dalībniekiem jāsagatavo tērpi, maskas un skatuves noformējums.
 3. 31.oktobrī no plkst. 14:00 jāierodas uz konkursa ģenerālmēģinājumu – katra grupa/indivuduālais dalībnieks tiks informēts par ģenerālmēģinājuma laiku pēc pieteikuma saņemšanas (par papildu mēģinājumiem varēs vienoties, zvanot Babītes novada amatierteātra “Kalambūrs” režisoram Mārim Zabarovskim pa tālruni 26411395).

KAS VĒRTĒS?

Dalībnieku sniegumu vērtēs konkursa žūrija:

 1. Čingo Baba – pasaku tēls no Jūrmalas teātra izrādes “Patiess stāsts par Čingo Babu, Lielo Gliemezi un Jūras karaļa bēdām”, kas slavens ar to, ka var raudāt katra nieka dēļ.
 2. Burvis Petrozīliuss Cvakelmans – pasaku tēls no Jūrmalas teātra izrādes “Laupītājs Hocenplocs”, kas ir pasaulē labākais burvis, bet mizu no kartupeļiem ar burvestībām vēl neprot noburt.
 3. Rūķis Cukurgrauzis – pasaku tēls no Jūrmalas teātra izrādes “Rūķi un Pūķa ola”, kas ir izslavēts ar savu laisko dabu un kāri uz saldumiem.

burvis

Vērtēs, ņemot vērā mākslinieciskās kvalitātes:

 1. Atdarināšanas prasmes;
 2. Horeogrāfiju;
 3. Teatrālumu;
 4. Radošo pieeju.
Pēdējais atjaunošanas datums: 10/10/2018 11:16
atpakaļ