Ceturdiena, 2021. gada 21 . janvāris

Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija

  • -A
  • A
  • +A

Lūgums ievērot kārtību atkritumu šķirošanas punktos!

12.05.2020 14:48

Pēdējā laikā novērots, ka daļa iedzīvotāju atkritumu šķirošanas punktus izmanto kā iespēju bez maksas atbrīvoties no sadzīves atkritumiem, kā rezultātā konteineri ātri piepildās un godprātīgajiem atkritumu šķirotājiem vairs nav iespēju ievietot savus sašķirotos atkritumus. Ja šķirošanas punkta atkritumu urnas ir pilnas, cilvēki mēdz nolikt atkritumu maisus blakus, kur to saturu nereti pārbauda un izmētā vārnas vai kaķi, nemaz nerunājot par vēju un lietu, kā rezultātā tiek sabojāts ne tikai atkritumu šķirošanas laukuma izskats, bet arī atkritumu smaka nereti izplatās krietni plašākā rādiusā.

Domājot par problēmas risinājumu, Babītes novada pašvaldības administrācijas darbinieki šonedēļ vienojušies ar atkritumu apsaimniekotāju SIA „Eco Baltia vide” par šķiroto atkritumu izvešanas grafika maiņu, palielinot to izvešanas biežumu līdz trim reizēm nedēļā līdzšinējo divu vietā. Plānots arī pakāpeniski palielināt dalīto atkritumu vākšanas punktu skaitu. Savukārt, lai novērstu negodprātīgu atkritumu izgāšanu, sabiedriskās kārtības sargi uzsākuši pastiprinātu kārtības uzraudzīšanu šķirošanas punktos.

Atgādinām, ka atkritumu apsaimniekotājs nodrošina atkritumu dalītās vākšanas iespējas privātmājās, un par šo atkritumu apjoma izvešanu nav jāmaksā, vien jāiegādājas no atkritumu apsaimniekotāja speciāls konteiners šo atkritumu uzkrāšanai. Tāpat atgādinām par atkritumu šķirošanas punktu atrašanās vietām novadā un aicinām šķirot atkritumus pareizi!

Novada teritorijā patlaban pieejami 15 dalīto atkritumu šķirošanas punkti vieglajam iepakojumam un stiklam. Vieglajam iepakojumam paredzētajos konteineros (dzeltenā krāsā) drīkst ievietot plastmasas, papīra un metāla iepakojumu, stiklam paredzētajos konteineros (zaļā krāsā) – stikla pudeles, burkas bez vāciņiem. Stiklam paredzētajos konteineros nedrīkst mest logu stiklus, spoguļu stiklus, porcelāna traukus un keramikas izstrādājumus. Šķirotajam materiālam jābūt tīram – bez ēdienu, dzērienu un citu vielu paliekām.

Nekustamajā īpašumā „Loki” Piņķos izvietots tekstila šķirošanas konteiners apaviem, somām, apģērbam un citiem tekstila izstrādājumiem. Tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineros iedzīvotāji tiek aicināti ievietot nevajadzīgos apavus, apģērbu, aizkarus, gultas veļu un citus tekstila izstrādājumus. Konteineros nedrīkst izmest tekstila izstrādājumus, kas izmantoti tīrīšanas darbos, bijuši saskarsmē ar ķīmiskajām vielām (piemēram, autoservisu darbos, būvniecībā) vai ir slapji. Tāpat iedzīvotāji aicināti neizmest neizmazgātu apģērbu un citus atkritumus, lai nesabojātu pārstrādei vai atkārtotai izmantošanai derīgos apģērbus.

 

Adrese Atkritumu veids Piederība
„Loki”, Piņķi Iepakojums, stikls, tekstils Pašvaldības īpašums
Rīgas iela 8, Piņķi, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
Paegļu iela, Piņķi, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
Bērzu iela, Babīte, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
Liepu aleja 15A, Babīte, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
Kalna iela 20, Brīvkalni, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
Laimdotas iela 1, Piņķi, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Privātīpašums
Annas Sakses iela 1F/8, Priežciems, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Privātīpašums
Rožu iela 6, Babīte, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Privātīpašums
Sila iela 1, Babīte, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Privātīpašums
Ošu iela 1, Mežāres, Babītes pagasts Iepakojums, stikls Privātīpašums
„Papardes”, Spuņciems, Salas pagasts Iepakojums, stikls Privātīpašums
Griķu ceļš, Spuņciems, Salas pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
Gātes ceļš, Gātciems,

Salas pagasts

Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums
„Doktorāts”, Spuņciems, Salas pagasts Iepakojums, stikls Pašvaldības īpašums

 

Aicinām sekot līdzi arī informācijai par SIA „Eco Baltia vide” organizētajām lielgabarīta atkritumu un nolietoto elektropreču bezmaksas izvešanas akcijām, kas tiek rīkotas reizi ceturksnī.

Nolietotas elektropreces, makulatūru, kartonu, metālu, koku, koka priekšmetus (atskaitot dārzu un parku atkritumus, zarus), zāli un lapas ikdienā iespējams nodot tuvākajā atkritumu šķirošanas laukumā.

Biedrība „Eko line” sadarbībā ar SIA „Meliorators-J” un Pierīgas partnerības „LEADER” programmas ietvaros ir izveidojusi šķiroto atkritumu laukumu, kur ikviens bez maksas var nodot līdz 1 m3 šķirotos un dalīti savāktos atkritumus. Šķiroto atkritumu laukums atrodas atkritumu šķirošanas un pārstrādes kompleksa teritorijā, 4 km no Jaunmārupes, Jūrmalas apvedceļa 23. km.

Atkritumu šķirošanas un pārstrādes kompleksa teritorijā priekšmetu apmaiņas punktā „Namiņš” bez maksas var nodot vai iemainīt pret ko citu mēbeles (funkcionējošas, lietojamā stāvoklī; pieņēmējs novērtē uz vietas), grāmatas, traukus un citas saimniecībā noderīgas lietas.

Šķirojot atkritumus, mēs taupām dabas resursus, veidojam sakoptu vidi bez piegružotām ceļmalām un mežiem, kā arī izrādām rūpes par planētas nākotni.

Ticam, ka visiem kopā – iedzīvotājiem, rīkojoties atbildīgi; kārtības sargiem, pastiprināti uzraugot kārtību šķirošanas punktos; atkritumu apsaimniekotājiem, tvertnes tukšojot saskaņā ar grafiku, – izdosies sakārtot atkritumu šķirošanu novadā!

Jānis Ozoliņš, Pašvaldības nekustamā īpašuma daļas vadītājs

Pēdējais atjaunošanas datums: 12/05/2020 15:11
atpakaļ