Trešdiena, 2019. gada 24 . aprīlis

Vārda dienas: Nameda, Ritvaldis, Visvaldis

  • -A
  • A
  • +A

Salas sākumskola un Babītes vidusskola “Latvijas skolas soma” atklāšanā

13.09.2018 15:45
skolas

Foto: Latvijas valsts simtgades birojs

6.septembrī Babītes novada pašvaldības vispārizglītojošo skolu skolēniem bija vienreizēja iespēja piedalīties Latvijas simtgades lielākās iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atklāšanā “Arēnā Rīga” un kļūt par “Latvijas skolas soma” vēstnešiem savās izglītības iestādēs. Pasākumā piedalījās tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem, no Babītes novada pašvaldības izglītības iestādēm – 26 cilvēki, tai skaitā 4 Salas sākumskolas un 18 Babītes vidusskolas skolēni, 3 pedagogi.

Atklāšanas pasākumā “Arēna Rīga” skolēni varēja iepazīt kino un animācijas tapšanas aizkulises, jaunus iespaidus gūt mūzikas istabā ar grupu “Santehniķi”, iejusties dažādos tēlos “UnaStyle” imidža skolā – studijā, kā arī piedalīties dažādās citās radošajās darbnīcās. Brīnišķīgā koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” ar populāru pašmāju mūziķu piedalīšanos tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.

“Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, kas sniedz iespēju 1.-12. klašu skolēniem teorētiskās zināšanas papildināt, piedaloties dažādos pasākumos – muzejos, teātros, koncertzālēs, dabas takās vai arī pie sevis izglītības iestādēs un citviet.

Kopumā viss skolas somā liekamais vērtējams kā sistēmiski veidots instruments, ar kura palīdzību izpaužas rūpes par sabiedrību kopumā un ilgtermiņā. Sniedzot dāvanu katram no vairāk nekā 200 000 skolas vecuma bērnu un jauniešu, dāvanu saņem lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju, jo par pozitīvu sava bērna pieredzi priecājas arī citi viņam apkārt esošie.

Plašāka informācija par iniciatīvu „Latvijas skolas soma” atrodama Latvijas valsts simtgades programmas mājaslapā: www.lv100.lv/skolassoma.

Ginta Kaire – Kūlupa,

Babītes novada pašvaldības izglītības darba speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 13/09/2018 16:29
atpakaļ