Sestdiena, 2020. gada 25 . janvāris

Vārda dienas: Sigurds, Zigurds

  • -A
  • A
  • +A

Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas grupa augusta beigās aicina uz diviem putnu mīļiem vērtīgiem pasākumiem

07.08.2019 10:19

Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas grupa augusta beigās aicina uz diviem putnu mīļiem vērtīgiem pasākumiem: svētdien, 25. augustā, Babītes novada Salas pagasta Sīpolu svētkos notiks Putnu barotavu darbnīca, savukārt, sestdien, 31. augustā notiks Putnu vērošanas veloekskursija Babītes novadā.

Putnu barotavu darbnīca

Ja vēlies barot putnus ziemā, bet tev vēl nav barotava, tad darbnīca Sīpolu svētkos Salas pagastā ir lieliska iespēja, lai to uztaisītu pašam ar savām rokām. Darbnīcā no jau daļēji gataviem materiāliem visi interesenti paši varēs uztaisīt putnu barotavu, ko vēlāk varēs nest mājās un barot sīkputnus. Barotavu sagatavošana notiks pieredzējušu putnu vērotāju vadībā, kuri konsultēs un stāstīs par putnu barošanu ziemā, barotavās sastopamajiem putniem un to dzīvesveidu. Plecu pie pleca varēs darboties gan mazi bērni, gan viņu vecāki. Darbnīcas laikā plānota izglītojoša spēle par dabu.

Putnu vērošanas veloekskursija

Velosipēds ir videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis, ar ko braucot var lieliski vērot arī dabu – gan dzirdēt putnu balsis, gan redzēt apkārtni no jauna skatupunkta. Sestdien, 31. augustā plkst 8.00 aicinām doties izzinošā velobraucienā pa Babītes novadu. Brauciena laikā būs iespējams izpētīt novada tālākās vietas, pārvarot lielākus attālumus, un vērot putnus pieredzējuša putnu vērotāja vadībā.

Tā kā veloekskursijā vietu skaits ir ieroebžots, nepieciešama obligāta pieteikšanās, rakstot uz riga@lob.lv. Satikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās, uz to būs iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu.

Aicinām ģērbties atbilstīgi laikapstākļiem un ņemt līdzi dzeramo ūdeni, ierašanās ar savu velosipēdu.

Sliktos laika apstākļos ekskursija var tikt pārcelta uz citu datumu!

Putnu barotavu darbnīca un Putnu vērošanas veloeksursija ir divas no projekta “Iepazīsti Babītes novada dabu! II” aktivitātēm. Projekts tiek īstenots ar Babītes novada atbalstu projektu konkursa “Ģimenei. Videi. Izaugsmei Babītes novadā” ietvaros.

Guna Roze, Latvijas Ornitoloģijas biedrības Rīgas vietējā grupa

Pēdējais atjaunošanas datums: 07/08/2019 10:20
atpakaļ