Piektdiena, 2020. gada 30 . oktobris

Vārda dienas: Adīna, Nadīna, Ulla

  • -A
  • A
  • +A

Kultūrizglītojoša talka „Vietvalžos”

12.06.2020 11:05

16.maijā Lielās talkas ietvaros Kultūrizglītības centra filiālē „Vietvalži” tika organizēta „Kultūrtalka”, kad Babītes novada iedzīvotāji bija aicināti doties dziesmotā pastaigā ar latviešu tautasdziesmu „Bēdu manu, lielu bēdu, es par bēdu nebēdāju!” uz Kultūrizglītības centra filiāli Salas pagastā „Vietvalži”.

Dziesmotās pastaigas galapunktā dalībnieki iestādīja puķu stādus jaunizveidotajā puķu dobē, kas iekārtota Babītes ezera formā – kā papildinājums otrajam mākslas projekta „Leģendu sargi”* vides objektam „Teika par Babītes ezera rašanos – Ganīte Babīte”.

„Kultūrtalkas” ideja radās, lai koptu vidi un uzzinātu ko interesantu par Babītes novadu. Terminu varētu skaidrot, ka tas ir kultūrizglītojošs veids, kā sakopt vidi. Vēl viens iemesls šāda veida talkas organizēšanai bija kopības sajūtas radīšana, veidojot ko skaistu, un tāda arī radās.

Domāju, ka arī turpmāk šī varētu būt mūsu novada tradīcija, jo Lielā talka nav paredzēta, lai tikai savāktu atkritumus, bet arī lai darītu vidi skaistāku, kopīgi radot un uzzinot ko jaunu. Paldies visiem „Kultūrtalkas” dalībniekiem!

Puķu stādīšana pie vides objekta „Teika par Babītes ezera rašanos – Ganīte Babīte”. Foto: Sabīne Upeniece-Pika

 

* Mākslas projekts „Leģendu sargi” veidots ar mērķi mākslinieciskā veidā iepazīstināt novada iedzīvotājus un viesus ar Babītes novada leģendām. Šobrīd Kultūrziglītības centra filiālē apskatāmi divi vides objekti – „Leģenda par Veļu māti Lēģerkalnā” un „Leģenda par Babītes ezera rašanos – Ganīte Babīte”. Projekta ietvaros līdz 2020. gada nogalei paredzēts izveidot vēl piecas skulptūras.

Sabīne Upeniece-Pika,

Kultūrizglītības centra filiāles Salas pagastā „Vietvalži”

kultūras pasākumu organizatore

 

Pēdējais atjaunošanas datums: 12/06/2020 11:05
atpakaļ