Sestdiena, 2020. gada 31 . oktobris

Vārda dienas: Rinalda, Rinalds, Valts

  • -A
  • A
  • +A

“Jaunais mūziķis”/ “Young Musician” 2019

Eduarda Medņa
XXI Starptautiskais konkurss 

„Jaunais mūziķis”

2019. gada 15.–17. aprīlis

Babītes novadā

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa

>>Latviski

Eduards Mednis
XXI International Competition

„Young Musician”

April 15 – 17, 2019

Babites novads, Latvia

Information and Application form

>> English

Par konkursu

2019. gadā jau 21.reizi norisinājās Eduarda Medņa starptautiskais konkurss «Jaunais mūziķis», kas otro gadu pēc kārtas notika Babītes Mūzikas skolā. Konkurss norisinājās no 15.-17.aprīlim, tika saņemti 36 dalībnieku pieteikumi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Konkurss nosaukts par godu klarnetes spēles pamatlicējam, JVLMA profesoram, LNSO klarnešu grupas koncertmeistaram Eduardam Mednim.  Laika gaitā, pateicoties konkursam, ir izveidojušās vairākas spilgtas un profesionālas jauno mūziķu paaudzes. Lielākā daļa konkursu laureātu ir vadošie mūziķi profesionālajos orķestros un ārzemēs.

Konkurss ir viens no retajiem Baltijas valstīs, kas attīsta profesionālās meistarības sacensību attiecīgajā pūšaminstrumentu specialitātē un turpina audzināt visaugstākajā līmenī jaunos klarnetistus un obojistus. Konkurss norisinās 2 kārtās, kuras vērtē starptautiski atzīta žūrija. Tiek izvērtētas jauno mūziķu artistiski mākslinieciskās un tehniskās prasmes.

Konkursu organizē biedrība Ars Momentum ar VKKF,  Babītes novada pašvaldības, Babītes Mūzikas skolas un SIA “RDL” atbalstu. Konkursa organizatori ir bijušie šī konkursa laureāti Ronalds Saksons un Kārlis Glavāns. Konkurss klausītājiem ir publiski brīvi pieejams.

Saistītā ziņa:
29.04.2019. Eduarda Medņa XXI Starptautiskais konkurss “Jaunais mūziķis” noslēdzies

Žūrija 2019

No kreisās: Tõnu Kalm (Igaunija), Katrīna Švalbe (Latvija), Ronalds Saksons (Latvija), Agnese Skrastiņa (Latvija/Somija), Kārlis Glavāns (Latvija), Robertas Beinaris (Lietuva)

Foto un video autors: Valentīns Linovickis

Pēdējais atjaunošanas datums: 29/04/2019 10:31
atpakaļ