Trešdiena, 2021. gada 14 . aprīlis

Vārda dienas: Egils, Egīls, Nauris

  • -A
  • A
  • +A

Izstādes kultūrizglītības centrā “Vietvalži”

Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrs aicina apmeklēt izstādes kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”

Pastāvīgā ekspozīcija 1. stāvā

No 2017. gada 2. septembra

Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde

Izstāde par Salas pagasta vēsturi

Pāvulu dzimta ir viena no senākajām un lielākajām Babītes novada Salas pagastā, un, lai arī Eduards Pāvuls dzimis Jūrmalā, viņa dzīve bijusi cieši saistīta ar Lielupes pretējo krastu, arī aktiera atdusas vieta ir Salas kapsētā. Izstāde iekārtota kādreizējā pagastmājā, kur E. Pāvuls jaunībā apmeklējis balles, bet 1981. gadā šajā ēkā filmējies televīzijas filmā “Ilgais ceļš kāpās”. Nākotnē ēkā būs skatāma pagasta un tā dzimtu vēsturei veltīta ekspozīcija, kas patlaban vēl tiek veidota.

Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus: personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri. Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam, izstādei veidots arī digitāls risinājums (veidojis Jānis Jankevics), kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar E.Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu. Izstādes telpa (iekārtojusi māksliniece Lilija Dinere) ir uzskatāma par atsevišķu mākslas darbu, kas palīdzēs iejusties mazliet maģiskajā radošas personības dvēseles atmosfērā. Īpaši interesants objekts ir tēlniecības darbs “Pāvulu dzimtas koks” (tēlnieki – Roberts Diners, Andris Loss), kas arī izstādīts šajā pašā telpā.

Eduardam Pāvulam veltītā memoriālā izstāde veidota par Babītes novada pašvaldības finanšu līdzekļiem.

Papildu informācija:

Dace Ulpe, izstāžu zāles vadītāja

Līdz ar E.Pāvulam veltīto memoriālo izstādi kultūrizglītības centra filiālē „Vietvalži” 1. stāvā top arī novada vēsturei veltīta vēstures ekspozīcija „Burvju spogulis”.  Sākot ar 2017. gada 2.septembri, tajā skatāma ekspozīcijas pirmā kārta – ieskats Salas pagasta iedzīvotāju sadzīvē un saimniecībā: dzīvojamās telpas interjera fragments, sadzīves priekšmeti, dokumenti, grāmatas u.c. vēstures liecības.

2018. gadā, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, paredzēts izveidot digitālu ekspozīciju, kas stāstīs par Babītes novada un Salas pagasta notikumiem bagāto vēsturi, ievērojamiem novadniekiem un dzimtām.

Salas pagasta teritorija apdzīvota kopš 3. gadu tūkstoša p.m.ē., viduslaikos cauri pagastam vedis pirmais sauszemes satiksmes ceļš no Rīgas uz Prūsiju, šeit atrodas gan nostāstiem apvīts pilskalns, gan daudz nozīmīgu vēsturisku notikumu vietu. „Burvju spogulis” vēstīs par izdaudzinātajiem sīpolu audzētājiem, dzintara meklētājiem, novada muižām, skolām un baznīcām, kā arī par neseno vēsturi – kolhoza laikiem.

Digitālā ekspozīcija iecerēta kā krāšņs un atraktīvs vēstījums par notikumiem un cilvēkiem, tajā būs izmantoti dokumenti, fotogrāfijas, animācija un kinohronikas. Ekspozīcijas autori ir vēsturniece Inga Sarma un mākslinieks Jānis Jankevics. Ekspozīcija top par Babītes novada pašvaldības finanšu līdzekļiem.

Papildu informācija:

Inga Sarma, ekspozīcijas idejas autore, vēsturniece

Izstāžu zāles apmeklējums – bez maksas. Par gida pakalpojumiem līdz 30 cilvēkiem  – 10,00 EUR, t.sk. PVN 21%.

Izstādes 2. stāvā 

Informāciju par izstādēm aicinām aplūkot sadaļā Tuvāko pasākumu plāns >>

Kontakti

Sabīne Upeniece-Pika, kultūras pasākumu organizatore Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”:

tālr. 67914920, mob. tālr. nr. 20001958; e-pasta adrese: sabine.upeniece@babite.lv

Dace Ulpe, izstāžu zāles vadītāja Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”:

tālr.  67914921;  e-pasta adrese: dace.ulpe@babite.lv

Dežurants “Vietvalžos”: tālr. nr. 20387272

Pēdējais atjaunošanas datums: 25/09/2020 11:23
atpakaļ