2017. gada 21 . septembrī

Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris

  • -A
  • A
  • +A

Izstādes kultūrizglītības centrā “Vietvalži”

Foto no Eduarda Pāvula ģimenes arhīva

Septembrī, pēc izstāžu zāles atklāšanas, kultūrizglītības centrā “Vietvalži” būs iespēja ikvienam apmeklēt izstādes 1. stāvā bez maksas, kā arī izmantot iespēju un noklausīties izstāžu zāles vadītājas stāstījumu par eksponētajiem materiāliem.

Bezmaksas ekskursijas (līdz 30.septembrim)  izstāžu zālē tiks organizētas katru nedēļu – ceturtdienās  (plkst. 11.00, 14.00 un 16.00)
Pieteikšanās: līdz konkrētās nedēļas trešdienai, rakstot uz e-pastu: dace.ulpe@babite.lv. Tālrunis uzziņām: 20387272 (dežurants)
Gida stāstījums: 30 minūtes (latviešu, krievu vai angļu valodā)
Digitālā prezentācija: 1 stunda (latviešu valodā)

Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrs aicina apmeklēt izstādes kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”

Pastāvīgā ekspozīcija 1. stāvā

No 2017. gada 2. septembra

Eduardam Pāvulam veltīta memoriālā izstāde

Izstāde par Salas pagasta vēsturi

Pāvulu dzimta ir viena no senākajām un lielākajām Babītes novada Salas pagastā, un, lai arī Eduards Pāvuls dzimis Jūrmalā, viņa dzīve bijusi cieši saistīta ar Lielupes pretējo krastu, arī aktiera atdusas vieta ir Salas kapsētā. Izstāde iekārtota kādreizējā pagastmājā, kur E. Pāvuls jaunībā apmeklējis balles, bet 1981. gadā šajā ēkā filmējies televīzijas filmā “Ilgais ceļš kāpās”. Nākotnē ēkā būs skatāma pagasta un tā dzimtu vēsturei veltīta ekspozīcija, kas patlaban vēl tiek veidota.

Izstāde veidota, sakausējot trīs elementus: personību, veikumu teātrī un kino, vienlaikus parādot, ka šie trīs veido vienu – Aktieri. Paralēli bagātīgajam fotogrāfiju, dokumentu un priekšmetu klāstam, izstādei būs arī digitāls risinājums (veidojis Jānis Jankevics), kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar E.Pāvula biogrāfijas faktiem, radošo darbību, kā arī dzirdēt aktiera ieskaņoto Aleksandra Čaka poēmas “Mūžības skartie” fragmentu. Izstādes telpa (iekārtojusi māksliniece Lilija Dinere) ir uzskatāma par atsevišķu mākslas darbu, kas palīdzēs iejusties mazliet maģiskajā radošas personības dvēseles atmosfērā. Īpaši interesants objekts ir tēlniecības darbs “Pāvulu dzimtas koks”, kas arī izstādīts šajā pašā telpā.

Eduardam Pāvulam veltītā memoriālā izstāde veidota par Babītes novada pašvaldības finanšu līdzekļiem.

Papildu informācija:

Dace Ulpe, izstāžu zāles vadītāja

Līdz ar E.Pāvulam veltīto memoriālo izstādi kultūrizglītības centra filiālē „Vietvalži” 1. stāvā top arī novada vēsturei veltīta vēstures ekspozīcija „Burvju spogulis”.  2.septembrī būs skatāma ekspozīcijas pirmā kārta – ieskats Salas pagasta iedzīvotāju sadzīvē un saimniecībā: dzīvojamās telpas interjera fragments, sadzīves priekšmeti, dokumenti, grāmatas u.c. vēstures liecības.

2018. gadā, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, paredzēts izveidot digitālu ekspozīciju, kas stāstīs par Babītes novada un Salas pagasta notikumiem bagāto vēsturi, ievērojamiem novadniekiem un dzimtām.

Salas pagasta teritorija apdzīvota kopš 3. gadu tūkstoša p.m.ē., viduslaikos cauri pagastam vedis pirmais sauszemes satiksmes ceļš no Rīgas uz Prūsiju, šeit atrodas gan nostāstiem apvīts pilskalns, gan daudz nozīmīgu vēsturisku notikumu vietu. „Burvju spogulis” vēstīs par izdaudzinātajiem sīpolu audzētājiem, dzintara meklētājiem, novada muižām, skolām un baznīcām, kā arī par neseno vēsturi – kolhoza laikiem.

Digitālā ekspozīcija iecerēta kā krāšņs un atraktīvs vēstījums par notikumiem un cilvēkiem, tajā būs izmantoti dokumenti, fotogrāfijas, animācija un kinohronikas. Ekspozīcijas autori ir vēsturniece Inga Sarma un mākslinieks Jānis Jankevics. Ekspozīcija top par Babītes novada pašvaldības finanšu līdzekļiem.

Papildu informācija:

Inga Sarma, ekspozīcijas idejas autore, vēsturniece

Biļetes var iegādāties darbalaikā:

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 10-18
Trešdiena 10-18
Ceturtdiena 10-18
Piektdiena 10-18
Sestdiena 11-17
Svētdiena Slēgts

Biļešu cenas

1,00 € – pieaugušajiem

0.50 € – skolēniem, studentiem

Ieeja bez maksas / brīvbiļete – pensionāriem, I un II grupas invalīdiem, politiski represētajiem, pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas muzeju darbiniekiem, ICOM biedriem, Latvijas Teātra darbinieku savienības biedriem, skolēnu grupas pavadošajiem pedagogiem.

Gida pakalpojumi 

5 € latviešu valodā + biļete katram grupas dalībniekam

8 € angļu un krievu valodās + biļete katram grupas dalībniekam

Grupu lielums: 4 – 30 cilvēki.

Izstādes 2. stāvā 

2. septembra – 15. oktobris

Ieeja – bez maksas

Gleznas, grafika, keramika, tekstilizstrādājumi izstādē

“Krāsainākai ikdienai”

Darbu autores: Iveta Bude (keramika), Elita Vansoviča (gleznas), Daira Lāce (tekstilizstrādājumi)

Izstādes autores – Iveta Bude, Elita Vansoviča un Daira Lāce – ikdienā savu laiku piepilda ar citiem darbiem, kas tieši nav saistīti ar profesionālo mākslu: I.Bude ir mājturības skolotāja un keramikas pulciņa vadītāja Babītes vidusskolā, E.Vansoviča māca zīmēšanu un gleznošanu Bolderājas mūzikas un mākslas skolā, kā arī vizuālo mākslu Lielupes pamatskolā, savukārt D.Lāce ir Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra sekretāre – lietvede. Tāpēc darbu autores savas izstādes radīšanā vadās pēc moto “Mans laiks”, jo tieši savā brīvo laiku visas trīs velta mākslai: I.Bude – keramikai, E.Vansoviča – glezniecībai un grafikai, D.Lāce – aušanai.

E.Vansoviča un I.Bude arī aktīvi darbojas biedrībā “Radošais Laiks”, organizē radošās darbnīcas Babītes novadā un vasaras mākslas plenērus, tādējādi rosina radoši pavadīt brīvo laiku arī citiem.

Izstādē eksponēti darbi, kuru veidošanā autores iedvesmojušās no tautas mākslas un dabas: tie ir neizsmeļamie latvju rakstu motīvi, latviskās spēka zīmes, dabas motīvi un krāsu bagātība, kas raksturo Latvijas dabu – gleznās, grafikā, keramikā un tekstilizstrādājumos.

Iveta Bude, izstādes “Krāsainākai ikdienai” līdzautore

Kontakti

Sandra Straupe, kultūras pasākumu organizatore Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”:
mob. tālr. nr. 20001958; e-pasta adrese: sandra.straupe@babite.lv

Dace Ulpe, izstāžu zāles vadītāja Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā “Vietvalži”:
mob. tālr. nr. 28808215; e-pasta adrese: dace.ulpe@babite.lv

Dežurants “Vietvalžos”: tālr. nr. 20387272

Pēdējais atjaunošanas datums: 20/09/2017 16:34
atpakaļ