Pirmdiena, 2020. gada 03 . augusts

Vārda dienas: Augusts

  • -A
  • A
  • +A

Krāšņi aizvadīta XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa

09.07.2018 09:00

Simtgades XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki pieskandināja Rīgu no 30. līdz 8.jūlijam, vienkopus pulcējot vairāk kā 43 000 dalībnieku no 118 Latvijas pašvaldībām, kā arī citām pasaules valstīm, kur latvieši uztur un attīsta  Dziesmu un deju svētku tradīciju.

Svētku dalībnieki septiņās dienās piedalījās vairāk kā 65 pasākumos – koru, deju, pūtēju orķestru, kokļu, tautas mūzikas, vokālo ansambļu, folkloras kopu u.c. koncertprogrammās, latviešu tautas tērpu skatē, tautas lietišķās mākslas izstādē un amatierteātru izrādēs.  Šim notikumam gan klātienē, gan radio, gan televīzijas pārraidēs sekoja līdzi skatītāji un klausītāji visā valstī un arī pasaulē.

Babītes novadu krāšņajos Svētkos pārstāvēja astoņi pašvaldības radošie kolektīvi: Kultūrizglītības centra bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvs “Kaspīne” (bērni un C grupa), vadītāja Dace Veide, Kultūrizglītības centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Dārta” (D, E grupa), vadītājs Lauris Siliņš, Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis “Balti”, vadītāja Valda Bagāta, Mūzikas skolas koklētāju ansamblis “Dzītariņi”, vadītāja Valda Bagāta, Kultūrizglītības centra jauktais koris “Maska”, diriģents Jānis Ozols, Kultūrizglītības centra jauktais koris “Atskaņa”, diriģente Ginta Pētersone, kopā– 254 dalībnieki.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki ir viens no lielākajiem Latvijas valsts simtgades notikumiem. Ikviens, kas iesaistīts Svētku veidošanā – gan dalībnieks, gan vecāks, pavārs, šuvējs un svētku viesi – turpina latvisko tradīciju, veido savas valsts kultūru un valsti Latviju.

Galerija: Babītes novada pašvaldības kolektīvi XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Foto: Aigars Bērziņš, Aivars Liepiņš (avots: www.dziesmusvetki.lv), Evija Trifanova (avots: www.dziesmusvetki.lv).

Kolektīvu kopbildes no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atklāšanas pasākuma vārtiem pie Skonto stadiona, avots: dziesmusvetki.lv

Pēdējais atjaunošanas datums: 18/07/2018 12:04
atpakaļ