Svētdiena, 2019. gada 24 . marts

Vārda dienas: Izidors, Kazimirs

  • -A
  • A
  • +A

Koris “Maska” “Dziesmu karos” izcīna 1.vietu

03.07.2018 09:17
kori kari

Babītes novada jauniešu koris “Maska” “Dziesmu karos” 30.jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā Aulā izcīnīja 1.vietu, piekāpjoties vien Grand Prix ieguvējiem  – jauniešu korim “Kamēr…”. 

Jaukto koru grupā “Dziesmu karos” cīnījās 20 kori: Sola, Kamēr…, Balsis, Maska, Vēja balss, Juventus, Rīga, Venstpils, Pa saulei, Jasmīnas koris, Cēsu pils koris, Assumpta, Laiks, Vivere, Daugava, Emīla Dārziņa jauktais koris, Austrums, Aura, Atvars, Anima.  

Finālā korus vērtēja starptautiska žūrija – diriģenti Mārtiņš Ozoliņš un Sigvards Kļava, komponisti Selga Mence un Uģis Prauliņš, kā arī komponists un diriģents Vaclovs Augstins (Lietuva), diriģents Kari Turunens (Somija).

Koris “Maska”: Esam neizsakāmi gandarīti par žūrijas novērtējumu un skatītāju neviltoto atbalstu šajos “Dziesmu karos”. Esam ieguvuši godpilno 1. vietu, piekāpjoties vien Grand Prix ieguvējiem jauniešu korim “Kamēr…”. No sirds pateicamies savam diriģentam Jānim Ozolam, mūsu vokālajai pedagoģei un izcilajai komponistei Laurai Jēkabsonei, kā arī vokālajam pedagogam Eduardam Vācietim. Kā arī izsakām vislielāko pateicību mūsu ģimenēm un draugiem, kas atbalstījuši mūs šajā piecu gadu ceļā uz šodienu. Novēlam visiem koristiem un klausītājiem neaizmirstamus XXVI Vispārējos Latviešu dziesmu svētkus!”

Jauniešu koris «MASKA» ir viens no labākajiem amatieru jauktajiem koriem Latvijā, kas popularizē Babītes novada un Latvijas vārdu pasaulē, piedaloties starptautiskos koru konkursos un rīkojot koncertus, kuros koris sadarbojas ar labākajiem Latvijas mūziķiem. Ikreiz programmās tiek iekļauti latviešu komponistu skaņdarbi, kas ļauj veicināt latviešu koru mūzikas atpazīstamību Latvijas un pasaules mērogā. Jauniešu koris «MASKA» un diriģents Jānis Ozols ir radoša apvienība ar savu šarmu un stilu, kurai raksturīga muzikalitāte, virzība uz mērķi un uzdrīkstēšanās būt atšķirīgiem.

Foto no kora “Maska” personīgā arhīva.

Video no “Dziesmu karu” fināla:

video

Informāciju apkopoja:

Māra Mičule,

Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējais atjaunošanas datums: 29/08/2018 08:29
atpakaļ