Sestdiena, 2020. gada 11 . jūlijs

Vārda dienas: Leonora, Svens

  • -A
  • A
  • +A

Kā atvērt/ pārbaudīt elektroniski parakstītu dokumentu?

25.05.2020 09:14

Ar eParakstu parakstītam dokumentam var būt vairāki formāti – eDoc, PDF, ASiC-E. Šos visus formātus iespējams atvērt un pārbaudīt bez maksas jebkurai personai.

Izvēlies sev ērtāko pārbaudes bezmaksas rīku – portālu eParaksts.lv, lietotnes eParakstsLV un  programma eParakstītājs 3.0.

Kā atvērt un pārbaudīt dokumentu portālā eParaksts.lv

Interneta pārlūkā atver portālu eParaksts.lv un izvēlies funkciju “Pārbaudīt vai parakstīt”. Augšupielādē pārbaudāmo dokumentu,  pārliecinies par paraksta derīgumu un laiku, kā arī dokumenta parakstītāju.

Noskaties video pamācību, kā pārbaudīt dokumentu portālā eParaksts.lv.

Kā atvērt un pārbaudīt dokumentu programmā eParakstītājs 3.0

Ja datorā ir uzinstalēta programma eParakstītājs 3.0, vari atvērt elektroniski parakstīto dokumentu, izmantojot šo programmu. Atverot dokumentu, redzēsi vai dokumentam pievienotais paraksts ir derīgs, kas ir parakstītājs un kāds ir paraksta laiks.

Lai pārbaudītu dokumentu programmā eParakstītājs 3.0, šo dokumentu vispirms ir jāsaglabā savā datorā. Pēc tam vari izvēlēties veidu, kādā to pievienot pārbaudei:

  • Nospiežot peles dubultklikšķi uz EDOC vai ASiC-E formāta dokumentu, tas atvērsies programmā eParakstītājs 3.0;
  • Vispirms atver programmu eParakstītājs 3.0 un tad pievieno pārbaudāmo dokumentu, augšējā rīkjoslā spiežot Fails > Atvērt. Šādā veidā programmā vari pārbaudīt gan EDOC un ASiC-E, gan elektroniski parakstītus PDF dokumentus.

Kā eksportēt parakstītā dokumenta pielikumus

Eksportēt parakstītā EDOC vai ASiC-E dokumenta pielikumus var šādos veidos:

  • Portālā eParaksts.lv pievieno dokumentu, izmantojot pogu “Pārbaudīt vai parakstīt” un spied uz bultiņu “Lejupielādēt” blakus pielikuma nosaukumam;

Programmā eParakstītājs 3.0 pievieno dokumentu, ar labo peles pogu spied uz tā pielikuma, kuru vēlies saglabāt un izvēlies iespēju “Eksportēt pielikumu”.

Ņem vērā!

  • Veicot paraksta pārbaudi, jāņem vērā, ka vizuāli redzams eParaksts vien neapliecina to, ka dokuments ir parakstīts. Parakstu apliecina sistēmas pārbaude un laika zīmoga pārbaudes dati.
  • Tikai un vienīgi oriģinālais dokuments EDOC un ASiC-E formātā ir elektroniski parakstīts! Izdrukātam vai izeksportētam dokumenta pielikumam nepiemīt juridisks spēks.

Vairāk infomrācijas lasi: https://www.eparaksts.lv/lv/.

 

VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs

Tālrunis: 67108787
E-pasts: eparaksts@eparaksts.lv

Pēdējais atjaunošanas datums: 25/05/2020 09:26
atpakaļ