• +A

Jaunatnes olimpiādē – godalgas tenisā un jāšanas sportā

12.07.2017 09:25
Sporta zinas Sintija Gile - Copy

No 7. līdz 9. jūlijam Cēsīs un vēl deviņās Latvijas pilsētās un novados norisinājās viens no lielākajiem 2017. gada sporta notikumiem Latvijā – VII Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Olimpiāde norisinājās kopumā 29 sporta veidos, un tajā piedalījas Latvijas 82 pilsētu un novadu sportistu delegācijas. Babītes novadu, ņemot vērā atlases sacensību rezultātus, pārstāvēja septiņi sportisti četros sporta veidos (florbola jauniešu komanda nekvalificējās finālam un izcīnīja 12. vietu kopvērtējumā). Olimpiādē mūsu sportisti izcīnīja vienu medaļu komplektu (zelts, sudrabs un bronza) divos sporta veidos. Pēc šī rādītāja Babītes novads ierindojās 35. vietā neoficiālajā komandu vērtējumā (pēc medaļu skaita un kaluma).

Teicamus rezultātus tenisā sasniedza Kristiāna Linda Zahare. Individuālajā vērtējumā Kristiānai bronzas medaļa. Savukārt pāru spēlē kopā ar Margaritu Ignatjevu sīvā cīņā tika izcīnītas zelta medaļas. Jāpiebilst, ka Kristiāna Babītes novadu olimpiādē pārstāv jau trešo reizi un kopumā ir izcīnījusi sešas medaļas: trīs zelta, divas sudraba un vienu bronzas. (1.attēls)

Jāšanas sportā 24 sportistu konkurencē sudraba godalga iejādē Sintijai Ģīlei. Turklāt līdz zeltam jaunajai sportistei pietrūka vien dažu punktu. (titulattēls un 2.attēls)

Akadēmiskajā airēšanā Babītes novadu pārstāvēja trīs dalībnieki – Andrievs Sestulis, Kristaps Freibergs un Edgars Pāvuls. Labākie rezultāti Andrievam un Kristapam pārairu četriniekā (puiši startēja kopā ar Jūrmalas airētājiem) – 4. vieta 500 metru distancē, par ko jaunieši saņēma arī Olimpiādes diplomu (apbalvo 4.–6. vietu ieguvējus). Andrievs guva uzvaru „B finālā” un 7. vietu 2000 metru distancē vieniniekos.

Vieglatlētikā Babītes novada pārstāvis Mareks Kojalovičs ar personisko rekordu šķēpa mešanā (51 metrs un 52 centimetri) izcīnīja 5. vietu un arī tika apbalvots ar Olimpiādes diplomu.