2017. gada 25 . jūlijā

Vārda dienas: Jēkabs, Žaklīna

  • -A
  • A
  • +A

No 17. jūlijā ģimenes ārsti piedalās “lēnajā” streikā

29.06.2017 11:22
Ģimenes ārstu streiks

Sākot ar 2017. gada 17. jūliju, ģimenes ārsti piedalās “lēnajā” streikā. Pacientu skaits, kas saņem valsts apmaksātos pakalpojumus, tiek ierobežots līdz 20 pacientiem dienā. Informāciju aicinām precizēt pie sava veselības pakalpojumu sniedzēja.

Notikušajās sarunās ar Veselības ministriju par streika prasību izpildi vienošanās nav panākta. Veselības ministrija ģimenes ārstu izteiktos argumentus un priekšlikumus nav ņēmusi vērā.

  • Ģimenes ārstu streiks ir pieteikts Streiku likuma noteiktajā kārtībā.
  • Streika laikā tiks pārtraukts ģimenes ārstu darbs, un tāpēc netiks sniegti valsts apmaksātie ģimenes ārsta pakalpojumi.
  • Aicinām pacientus nedēļā pirms streika vērsties ģimenes ārstu prakses vietās, lai pagarinātu receptes un saņemtu citu nepieciešamo ģimenes ārsta veikto veselības aprūpi.
  • Streika uzsākšanas datums un laiks: 2017. gada 3. jūlijs, plkst.12.00.
  • Streika laikā ģimenes ārstu prakses vietas, kurās strādā māsa vai ārsta palīgs (vai reģistrators), būs atvērtas, nodrošinot māsas vai ārsta palīga pieejamību, sniedzot konsultācijas savas kompetences ietvaros – bez ģimenes ārsta iesaistes, izglītojot pacientus un viņu piederīgos veselības veicināšanas un veselības aprūpes jomā, veicinot pacientu pašaprūpes spējas un veicot citus savus darba uzdevumus, kā arī sniedzot pirmo un neatliekamo medicīnisko palīdzību.
  • Medicīnisko palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, vēršoties pie dežūrārstiem, dodoties uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem, vēršoties slimnīcu uzņemšanas nodaļās, kā arī dzīvībai kritiskos gadījumos, zvanot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – 113. Aicinām atsevišķi skatīt darba laikus un nosacījumus!
  • Ģimenes ārsti sagaida, ka Valdība vienosies par streika prasību izpildi. Tad ģimenes ārsti atsāks valsts apmaksāto ģimenes ārsta darbu.

Nacionālā veselības dienesta informatīvais tālrunis 80001234 (darba dienās: 8.30 – 17.00), pa kuru iedzīvotāji var saņemt telefoniskas konsultācijas par valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem un to saņemšanas kārtību, kā arī NVD http://www.vmnvd.gov.lv/ un Veselības ministrijas mājas lapās www.vm.gov.lv.

Informāciju apkopoja ārstu privātprakse SIA “SVĪRE PLUS” Babītes pagastā.

Salas pagasta iedzīvotājus jautājumu gadījumā par protesta akciju aicinām vērsties IK „DR. GITAS ERTAS PRIVĀTPRAKSE”, zvanot pa tālruni savam ģimenes ārstam! 

Nacionālā veselības dienesta ieteikumi iedzīvotājiem pirms gaidāmās ģimenes ārstu protesta akcijas

Medicīniskā palīdzība ārstu streika laikā>>

Ņemot vērā Latvijas ģimenes ārstu asociācijas pieteikto protesta akciju no šā gada 3. jūlija plkst. 12:00, Nacionālais veselības dienests (NVD) sniedz ieteikumus iedzīvotājiem situācijai, kad ģimenes ārsta praksē netiek nodrošinātas ārsta konsultācijas.

Pacienti ar hroniskām slimībām tiek aicināti pārskatīt viņu rīcībā esošos medikamentus un nepieciešamības gadījumā jau šonedēļ vērsties pie savas ģimenes ārsta, lai saņemtu medikamentu receptes, ja to iegādei tādas ir nepieciešamas. Vienlaikus hronisko slimību pacienti, kuriem nepieciešama regulāra medikamentu lietošana, tiek aicināti pārrunāt ar ģimenes ārstu iespēju saņemt recepti medikamentu daudzumam, kas ir paredzēts līdz trīs mēnešus ilgam ārstēšanas kursam, kā to paredz normatīvie akti.*

Arī gadījumā, ja jau šobrīd ir zināms, ka būs nepieciešams pagarināt vai noslēgt darbnespējas lapu, ieteicams vērsties pie ģimenes ārsta līdz 3. jūlija plkst. 12:00. Tas attiecas arī uz pacientiem, kuriem tuvākajā laikā var būt nepieciešama izziņa par veselības stāvokli (piemēram, par bērna veselības stāvokli dalībai vasaras nometnē).

Vienlaikus iedzīvotājiem ir tiesības vērsties ģimenes ārsta praksē un lūgt izrakstu no savas pacienta ambulatorās medicīniskās kartes, kas ietver informāciju par pacienta slimību diagnozēm, alerģijām, lietotajiem medikamentiem un citu informāciju par pacienta veselības stāvokli un ārstēšanu. Izraksta uzrādīšana sniegs būtisku informāciju dežūrārstam vai citam speciālistam, pie kura pacients vērsīsies laikā, kad ģimenes ārsts nebūs pieejams. Izrakstu, norakstu un kopiju izsniegšana praksei jānodrošina triju darbdienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas.

Iedzīvotāji tiek arīdzan aicināti sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts sniegs valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus pēc 3. jūlija plkst. 12:00.

NVD vērš uzmanību, ka arī laikā, kad nebūs pieejamas ģimenes ārstu konsultācijas, iedzīvotājiem tiks nodrošinātas daudzveidīgas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas – dežūrārstu un pediatru, feldšerpunktu, steidzamās medicīniskās palīdzības punktu (traumpunktu), uzņemšanas nodaļu u.c. sniegtie pakalpojumi.

Detalizēta informācija par to, kur vērsties, ja nepieciešama medikamenta recepte, darbnespējas lapa, medicīniskā vai cita palīdzība, bet ģimenes ārsts nav pieejams, drīzumā būs pieejama NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv un NVD profilos sociālajos tīklos Twitter un Facebook.

* Atbilstoši 2005. gada 8. marta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 175 ”Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumi”.

Informāciju sagatavoja:

Agnese Jasenoviča

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece

Tālr.: 67043787

Pēdējais atjaunošanas datums: 25/07/2017 14:22
atpakaļ