Sestdiena, 2020. gada 06 . jūnijs

Vārda dienas: Ardis, Ingrīda

 • -A
 • A
 • +A

Ievēlēts jauns domes priekšsēdētājs un vietniece

19.05.2020 16:08

29. aprīlī Babītes novada pašvaldības domes sēdē lēma par jauna domes priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu.

Ar balsu vairākumu dome lēmusi no amata atbrīvot līdzšinējo domes priekšsēdētāju Andreju Enci (“Latvijas Reģionu Apvienība”) un domes priekšsēdētāja vietnieku Jāni Bērziņu (“Latvijas Reģionu Apvienība”).

Priekšsēdētāja amatā ievēlēts Aivars Osītis (“Latvijas Reģionu Apvienība”), par priekšsēdētāja vietnieci – Darja Cvetkova (sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”).

Kopš 2017. gada 15. jūnija Aivars Osītis bija Babītes novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītāja vietnieks un strādājis Attīstības komitejā, Darja Cvetkova darbojusies Attīstības komitejas priekšsēdētājas amatā.

Aivars Osītis 

Dzīves gājums CV

 • jau piecpadsmit gadus par savām mājām sauc Babītes novadu. Dzīvo Babītes pagasta Lapsu ciemā;
 • vairākus gadus bijis Babītes novada pašvaldības vidējās paaudzes deju kolektīva “Dārta” dejotājs;
 • patlaban studē tiesību zinātnes Biznesa vadības koledžā;
 • 2017. gadā pirmo reizi ievēlēts Babītes novada pašvaldības domē, paralēli darbam domē strādājis par biznesa attīstības vadītāju Hewlett Packard Enterprise (HPE);
 • aktīvi piedalījies dažādos sociālos projektos, tostarp vadījis “Babītes novadam 10” svētku darba grupu, kā arī organizējis Ziemassvētku labdarības koncertus SOS bērnu ciematu atbalstam.

“Turpmākajā novada attīstībā vēlētos maksimāli iesaistīt Babītes novada iedzīvotājus, novada pārvaldību veidojot sabiedrībai pieejamāku un vēl atvērtāku. Ceru, ka situācija pasaulē un valstī pakāpeniski stabilizēsies, tiks atcelti ārkārtējā situācijā noteiktie ierobežojumi, un varēsim organizēt tikšanās ar iedzīvotājiem, lai lēmumus par problēmu risinājumiem un nepieciešamajiem uzlabojumiem novadā pieņemtu kopīgi – produktīvu diskusiju veidā.”

A.Osītis uzsver, ka ir demokrātiskas pārvaldes formas piekritējs, kuram svarīga procesu modernizēšana un sabiedrības interesēs balstīta novada attīstība. Izvirzītos mērķus vēlas sasniegt, strādājot komandā, sadarbojoties domei, pašvaldības iestāžu darbiniekiem un iedzīvotājiem.

Darja Cvetkova

Dzīves gājums CV

 • dzimusi Rīgā, bērnību pavadījusi Valmierā;
 • 2008. gadā ieguvusi bakalaura grādu starptautiskajās attiecībās Rīgas Stradiņa universitātes (turpmāk tekstā – RSU) politikas zinātņu fakultātē;
 • 2009. gadā pirmo reizi ievēlēta Babītes novada pašvaldības domē, vēlāk paralēli darbam domē strādājusi arī par Saeimas deputāta palīgu;
 • pēdējos astoņus gadus strādā medicīnas nozarē. Vadījusi AS Olainfarm meitas uzņēmumu OlainMed;
 • 2019. gadā ieguvusi maģistra grādu medicīnas uzņēmumu vadībā RSU.

Kopš ievēlēšanas Babītes novada pašvaldības domē esmu aktīvi iesaistījies novada sociālās sfēras jautājumos, attīstības jautājumos, kā arī iedzīvotāju drošības jautājumos. Gāju ar Babītes novada pašvaldības iniciatīvām uz Saeimu, t.sk. budžeta un sociālo un darba lietu komisiju, aizstāvēju Babītes novada neatkarību Saeimas administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijā.

D.Cvetkova ir pārliecināta, ka darba panākumi slēpjas komandas darbā, ko vada spēcīgs līderis, kas arī esot bijis viens no iemesliem, kāpēc viņa atbalstījusi A.Osīša kandidatūru domes priekšsēdētāja amatam. Viņasprāt, A.Osītim piemīt prasmes, lai kopā ar profesionālu atbalsta komandu Babītes novadu padarītu vēl spēcīgāku un modernāku.

Arī turpmāk savu enerģiju un pieredzi D.Cvetkova plāno veltīt sociālo pakalpojumu groza palielināšanai, attīstības un infrastruktūras jautājumiem, kā arī Covid-19 seku mazināšanai.

2017.gada 3.jūnijā pašvaldību vēlēšanās startēja 5 partiju saraksti, no kuriem Babītes novada pašvaldības domē ievēlēti 15 deputāti: no partijas “Latvijas Reģionu Apvienība” 10 deputāti – Andrejs Ence, Ilze Bērziņa, Jānis Kazaks, Vilnis Vaivods, Regīna Bērziņa, Evita Vinceviča, Jānis Bērziņš, Juris Ivanovs, Aivars Osītis un Kristaps Vilciņš, no partijas “Vienotība”  2 deputāti – Nikolajs Antipenko un Dzidra Dūšele, no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” 2 deputāti – Darja Cvetkova un Jevgēnijs Jemeļjanovs, no partijas Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”  1 deputāts – Gatis Štolcers.

Informāciju apkopoja Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālistes

Māra Mičule un Lelde Drozdova-Auzāne

Foto: Babītes novada pašvaldības arhīvs

Pēdējais atjaunošanas datums: 22/05/2020 08:46
atpakaļ