Piektdiena, 2020. gada 05 . jūnijs

Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija

  • -A
  • A
  • +A

[:lv]Iepazīsti Babītes novadu kā mākslas darbu[:]

25.04.2017 12:09

[:lv]Latvijas valsts simtgadei veltītie pasākumi Babītes novadā

 Projekts “Novadu zīmē”

(Projekta autors biedrība “Radošais laiks”)

No maija līdz septembrim – katru mēnesi citā Babītes novada vietā – aicinām iesaistīties vizuālās mākslas plenēru sērijas “Novadu zīmē” radošajās nodarbībās brīvā dabā.
Plenēra nodarbībās, kas notiks Babītes novada nozīmīgākajās un gleznainākajās vietās, tās dalībnieki katru mēnesi varēs iepazīt kādu ievērojamu Babītes novada vietu, arhitektūras vai dabas pieminekli, uzzināt par vietas/celtnes vēsturi un tuvākās apkārtnes dabu un arī par moderno, mūsdienīgo novada arhitektūru.
Katrs plenērs būs autonoms pasākums – radoša darbnīca, kurā bez maksas varēs piedalīties jebkurš neatkarīgi no vecuma un prasmēm. Dalībnieki tiks nodrošināti ar visiem darbam nepieciešajiem materiāliem un darbarīkiem. Radošajās nodarbībās profesionālu mākslas pedagogu un mākslinieku vadībā ikviens varēs zīmēt, gleznot vai veidot, iepazīt dažādas mākslas tehnikas un saņemt profesionāļu padomus par ainavas attēlošanas paņēmieniem. Radošajās darbnīcās tiks piedāvātas keramikas, drukas, papīra plastikas un dabas materiālu nodarbības. Nodarbības vadīs gleznotāja Agnija Ģērmane, māksliniece un mākslas skolotāja Elita Vansoviča, vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotāja Linda Šteinburga, gleznotāja un tekstilmāksliniece Baiba Rēdere, tautas daiļamata meistare, keramiķe, Babītes vidusskolas mājturības un tehnoloģiju skolotāja Iveta Bude u.c. Katra pasākuma laikā paredzēta arī dalībnieku iepazīšanās neformālā gaisotnē, kopīgs pikniks un rotaļas bērniem.Pasākumu sagatavošanas posmā tika apzināta katras vietas vēsture un cilvēki, kas var pastāstīt par konkrēto vietu.
Plenēru sērija sāksies maija beigās ar radošo nodarbību – zīmēšanu un gleznošanu vienā no Babītes novada ziedošākajām vietām – LU Rododendru selekcijas un izmēģinājuma audzētavā “Babīte”, jūnijā apskatīsim un attēlosim Babītes ezera gleznaino apkārtni, jūlijā dosimies uz Lielupes krastiem Salas pagastā, augustā darbosimies Piņķu centrā, bet septembrī – pie Sv. Annas baznīcas Klīvēs.
Lai pasākuma dalībnieki varētu ērti nokļūt uz attālākajām plenēra norises vietām (piemēram, uz Babītes Sv. Annas baznīcu, Salas pagastu), no Piņķu centra tiks nodrošināts transports. Ja no vienas pieturvietas būs pieteikušies vairāki interesenti, autobuss vajadzības gadījumā piestās arī citās vietās – Babītē, Spilvē, Mežārēs, Priežciemā un Dzilnuciemā.
Plenēra radošajās nodarbībās tapušie dalībnieku darbi tiks apkopoti un no novembra – skatāmi izstādē.
Mākslas plenēru sērija “Novadu zīmē” tapusi tāda paša nosaukuma projekta ietvaros un ir viena no sešām iniciatīvām, kam piešķirts Babītes novada pašvaldības līdzfinansējums, piedaloties Latvijas valsts simtgadei veltīto pasākumu konkursā „Es esmu Latvija”.

Elita Vansoviča,
projekta “Novadu zīmē” vadītāja
Radošo nodarbību norises datumi tiks publicēti www.babite.lv.

 Par citiem Latvijas valsts simtgadei veltītiem projektiem Babītes novadā uzziniet šeit!

[:]

Pēdējais atjaunošanas datums: 25/04/2017 12:09
atpakaļ